« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Düdük babadan oğula

Futbol hakemleri görevlerini oğullarına devretmeye başladı. A klasmanı eski hakemleri Galip Bitigen, Mustafa Arslan, Nahit Sarıkaya ve Osman Altun, düdüklerini oğullarına bıraktılar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Düdüklerini oğullarına devreden eski A klasman hakemleri Galip Bitigen, Mustafa Arslan hakemliği bıraktıktan sonra A klasman gözlemcisi, Nahit Sarıkaya ise B klasman gözlemcisi olarak görev yapıyor. Oğul Kadir Bitigen, Umut Arslan ve Serkan Sarıkaya ise babalarından devraldıkları düdüklerle Türk futboluna hizmet etmeye hazırlanıyorlar. İl Futbol hakemi Osman Altun ise oğlu Emre Altun'la aynı maçta görev yapmaya hazırlanıyor.

Liglerde yıllarca düdük çalan Galip Bitigen,  "Türk hakemliği her geçen gün ileriye gidiyor. Tüm eleştirilere rağmen hakemlerimizin son derece başarılı olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımızın da liglerde başarı ile düdük çalması için tecrübelerimizi aktarıyoruz" dedi.

Galip Bitigen'in oğlu Kadir (17), Mustafa Aslan'ın oğlu Umut Arslan (17), Nahit Sarıkaya'nın oğlu Serkan Sarıkaya (22) ve Osman Altun'un oğlu Emre Altun (20) ileride babaları gibi ünlü birer hakem olabilmek için şimdiden yoğun bir şekilde çalışıyor. Henüz aday hakem olan Kadir Bitigen, Umut Arslan ve Serkan Sarıkaya il hakemi olabilmek, il hakemi olan Emre Altun ise, klasman hakemi olabilmek için çaba harcıyorlar.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz