« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dudu'dan veda geldi

Londra Olimpiyatları'nda Kadınlar 5000 metre eleme serisinde milli atlet Dudu Karakaya, 14. olarak finale yükselemedi.

LONDRA / DHA
SON GÜNCELLEME

26 yaşındaki milli atlet elemelerde ilk seride yarışırken 15:28.32'lik derecesiyle 18 atlet arasında 14. oldu. Dudu'nun bu sezon yaptığı kariyer derecesi ise 15:20.00'dı.

Altın madalyanın da en büyük favorilerinden olan Tirunesh Dibaba, 14:58.48 ile serisinde birinci olup finale yükselirken vatandaşı Meseret Defar da 14:58.70 ile onu takip etti.

Yarışma sonrası Karakaya "Bugünle ilgili sorun değil bu. Yarışa gelmeden üç gün önce enfeksiyon kaptım. Katılmamayı düşündüm ama buraya gelemeyeceğimi nasıl bildireyim? Olimpiyat yani nasıl katılmayayı düşünürüm. Burada koşmak için çok çalıştım. Doktorun söylediğine göre sulardan hasta olmuşum. 3 gün önce sorun yoktu çok iyi hazırlanmıştım. Fakat gücüm yetmiyor. Gidiyorum ama bir yerde takıldım. Elimden gelenin yine en iyisini yaptım. Çalışmalarımız çok iyi. Buraya da çok iyi çalıştık. Kayseri'de kamp yaptık. Şu ana kadar yaptığım en iyi kamptı. Üç gün öncesinden böyle talihsizlik yaşamam psikolojimi bozdu. Antrenörüm burada değil. Telefonla görüşebiliyoruz sadece. Yinede çok teşekkür ederim. Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum elimden gelen buydu" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz