DÜZCE HABERLERİ

DÜ'de "Kariyer Günleri" etkinliği

AA / Ömer Ürer
26.02.2016 - 12:11Son Güncelleme :
AA / Ömer Ürer

DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi (DÜ) ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) işbirliğiyle düzenlenen "Kariyer Günleri" etkinliği başladı.Cumhuriyet Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, "Kariyer Günleri" etkinliğini çok özel ve önemli gördüklerini belirtti.Üniversitenin şehirle, bölgeyle, öğrencilerle, sanayi ve ticaret temsilcileriyle yakın, samimi ve içten bir ortamda bulunmasını çok anlamlı bulduklarını vurgulayan Çakar, "Bu tür faaliyetlerin devamı gelecek. Yakın zamanda belediye meclisini ve il genel meclisini üniversitemize davet edeceğiz" dedi.Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır ise üniversitelerin bilimin yuvası olduğunu vurgulayarak, "Eğitimde branşlaşma çok önemli. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için ileri teknoloji üretmesi gerekiyor. Üretmeyen hiçbir ekonomi başarıya ulaşamaz" diye konuştu. Programa konuşmacı olarak katılan iş adamı Önder Tonyalı da çocukluğundan bugüne kadar yaşadığı tecrübeler ve hayatındaki dönüm noktalarından bahsederek, "Ne kadar işiniz yoğun olursa olsun insanlarla ilgilenmeli, bildiklerinizi paylaşmalısınız. Ticarette önce ahlak, müşteri memnuniyeti ve yaptığınız işi sevmek çok önemlidir. Küçük bir işi bile önemsemeliyiz. Küçük sermaye ve birikimlerle şirketler büyüyebilir. En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır." ifadelerini kullandı.

Soru, cevap şeklinde devam eden "Kariyer Günleri" etkinliği, Önder Tonyalı'ya hediyesinin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden DÜ'de "Kariyer Günleri" etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DÜ'de "Kariyer Günleri" etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı