Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dubova madalya sözünü tuttu

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda, partneri Alisa Agafonova ile gümüş madalya kazanan Alper Uçar'ın Rus antrenörü Natalia Dubova, bu başarıyı bir yıl önce verdiği röportajda söylediğini hatırlatarak, “Evet, Alper'de bu ışığı görmüştüm” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Dünyaca ünlü buz dansı antrenörü Dubova, yaptığı açıklamada, o görüşmedeki madalya hedefini hatırlattı. Rüyalarının gerçekleştiğini ifade eden Dubova, “Daha çok çalışma, daha çok rüyayı beraberinde getirir. Ben bu ışığı Alper'de görmüştüm” dedi.

Bir sporcunun, başarı elde ettikten sonra daha iyisini isteyeceğini ifade eden Dubova, şimdi önlerinde başka yarışmalar olduğunu söyledi.

Ekipçe çok mutlu olduklarını, üzerlerinde yoğun bir ilgi olduğunu belirten Dubova, “Alper ve Alisa'nın başarısı, sadece madalya değil. Onlar buz üstünde ışıl ışıllardı. Halk da onları izlerken büyük keyif aldı. Tüm bunlar gelecekte elde edecekleri başka başarılar için bir gösterge” diye konuştu.

“Doğal yeteneğiniz yoksa, sadece teknik çalışmak yeterli değildir, başarı elde etmek çok zordur” diyen Natalia Dubova, hem Alper'in, hem de Alisa'nın yetenekli ve zeki olduğunu dile getirdi.

“ŞIMARACAKLARINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Uçar ve Agafonova'nın, medyanın ilgisinden şımaracaklarını düşünmediğini belirten Dubova, “İkisi de bir sonraki adımlarının ne olacağını biliyor. Dün biraraya geldik ve gelecek hafta için yeni bir antrenman programı hazırladık. Kendilerinden neler beklendiğinin farkındalar. Önlerinde, gelecek ay yapılacak dünya şampiyonasının elemeleri var. Bundan sonraki hedefimiz o artık” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz