Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dualarımız sizinle

Dualarımız sizlerleMilli takım oyuncularının anne, baba ve eşleri her ne kadar Türkiye’de olsa da duygularıyla Japonya’da. Gençlere emek veren koçlar da oyuncularıyla iftihar ediyor, başarılarının süreceğine inanıyor. 12 Dev Adam, 15. Dünya Şampiyonası’nda heyecanlı maçlar çıkarırken, ikinci defa katıldığı şampiyonada ilk 8’e kalarak bir ilke imza attı. Bu genç takım oyunuyla göz kamaştırırken, yakınları da onlarla gurur duyuyor. Heyecandan hop oturuyor, hop kalkıyorlar. Başarıları için hep birlikte dua ediyorlar...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte tarihe geçen devlerimizin bazı yakınlarından inciler...

Burhan KUTLUAY (Babası)

KALBİMDAYANMIYOR

 Tek İbo’yu değil, hepsinin yanaklarından öpüyorum. Başarılarından dolayı kutluyorum. Hepsine dua ediyorum. Allah’tan iyi olmalarını, ve sakatlanmamalarını istiyorum. Maçlar heyacanlı oluyor. O yüzden sık sık dışarı çıkıyorum. Kalbim dayanmıyor. Yaş 73 oldu. 12 filiz özveriyle oynuyor. Maçlardan sonra İbo’yu arıyorum. O’nu ve diğerlerini öptüğümü söylüyorum.

Fatihimin böreği hazır

"Senin ve takım arkadaşlarının ellerine sağlık. Arjantin maçını da kazanırsanız, Japonya dönüşü mantının yanında çok sevdiğin su böreği de olacak.. Fatih küçükken futbola meraklıydı. Hemen mahalle arasında futbol oynamaya giderdi. Boyu sonradan böyle uzadı. Ağabeyi Faik de öyle olmuştu. Ortaokul yıllarında boy atmaya başladı. Onu çok özledim. Ama turnuva bitiminde ağabeyinin düğünü için buraya gelecek. O zaman hasret gidereceğiz. Ona en sevdiği yemekleri yapacağım. Başarıları için sürekli dua ediyorum."

Buket ASLAN (Eşi)

GURURDUYUYORUM

Çok heyacanla maçları izliyorum. Eşim ve diğer oyuncularla gurur duyorum. Sekizincilik bizim için başarı. Ender bu başarıyı bana gitmeden önce alıştırdı. Çünkü o tüm takıma güvendiğini bana söylemişti. İnanın heyecandan maçlara bile bakamıyorum. Eşimle gurur duyuyorum.

Bu takım model oldu

Aydın ÖRS (Fenerbahçe Ülker Koçu)

Her maçtan sonra tebrik ettim. Onlara helal olsun. Türk basketbolunun hakkını verdiler. Bundan daha iyi temsil edilemezdik. Sadece Türk basketbol ailesine değil bütün Türkiye’ye bir ders ve mesaj verdiler. Takım olmanın ne kadar önemli olmanın önemini Japonya’da bir kez daha gösterdiler. Yardımlaşmanın ve paylaşmanın ne kadar etkili olduğunu ispatladılar. Engeller karşısında yılmadan oynadılar. Bunun sonunda başarıya ulaştılar. Bu takımı bir model olarak gösteriyorum. En baştaki federasyon başkanı Turgay Demirel’den en son adamına kadar tebrik ediyorum. Bu genç takımın daha iyi işler çıkartacağına tüm kalbimle inanıyorum.

Oktay MAHMUTİ (Efes Pilsen Koçu)

BÜYÜKFARKVAR

Takım ruhu, sinerji, paylaşım muhakkak ki bize başarıyı getiriyor. Takımımızın aldığı her iyi sonuç bizi daha da çok heyecanlandırıyor. Oyuncularımız bizi her geçen gün daha da mutlu ediyor. Maçlarımızın hepsi her ne kadar zor geçse de takım içindeki inanç bizi galibiyetlere taşıyor. Bu milli takım her şeyi başaracak güce sahiptir. Bir kere bizim ekibimiz iyi oyunculardan kurulmuş bir takım. Açık olan geçen seneki ile bu seneki takım arasında büyük bir fark var.

Kemal ERDENAY (Babası)

ALTINMADALYA

Bize coşku, heyecan ve sevgi yaşattılar. Hepsinin gözlerinden öpüyorum. Milli takım için baştan anket yapılsaydı hiç kimse bu sonucu bilemezdi. Bu gruptan 12 Dev Adam’ın çıkmasına zor gözüyle bakılıyordu. Ama tam tersi oldu. Oyuncular, teknik ve idari ekibin yanı sıra federasyon yetkilileri hakikatten gurur verici bir olaya imza attı. Bu sevinci izah etmek zor. Bundan sonra yapacakları maçlar ne olursa olsun ilk 8’e girmeleri benim için olimpiyat altın madalyasıdır.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler