DİYARBAKIR HABERLERİ

DÜ’de Akademik Ve İdari Personele İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi

IHA
03.07.2015 - 12:03Son Güncelleme :

GİRGİN, ÜNİVERSİTE AKADEMİK PERSONELİNE İSG UYGULAMALARI İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

IHA

Dicle Üniversitesi (DÜ) İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından üniversitede görev yapan akademik ve idari personele “İş Sağlığı ve Güvenliği” semineri verildi.
DÜ Kongre Merkezi’nde gerçekleşen seminere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, Genel Sekreter Mustafa Tuna, fakülte dekanları, fakülte sekreterleri ve çeşitli birimlerde görev yapan personeller katıldı. İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü’nden Medine Çiçek Girgin, iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları kapsamında neler yapıldığını anlattı. Girgin, Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kapsamında, iş yerlerinde çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verileceğini, yapılan düzenleme ile iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenleneceğini söyledi.
Girgin, işçi sağlığı ve güvenliği, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgilerin tanımlanması, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar, iş yeri temizliği ve düzeni ile temel güvenlik kuralları gibi ana başlıklar altında konulara değinerek, "Verilen eğitimlerin amacı çalışanları korumak ve işletmenin güvenliğini sağlamaktır. Bir işin yapılmasında mutlaka riskler vardır. Bu riskler karşısında nasıl bir tavır sergilenmelidir, işçinin olacak olaylara ilişkin genel ön yargılarının ve yanlışlarının giderilmesi bu bilgilendirme toplantılarımızın amacını oluşturmaktadır" dedi.
Eğitim semineri soruların cevaplanması ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden DÜ’de Akademik Ve İdari Personele İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DÜ’de Akademik Ve İdari Personele İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:18
 • Guneş
  06:59
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  14:55
 • Akşam
  17:12
 • Yatsı
  18:41
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı