DÜZCE HABERLERİ

DTSO’dan Düzce MYO’ya Önemli Bağış

IHA
20.10.2015 - 14:56Son Güncelleme :

DTSO TARAFINDAN MYO'NA BAĞIŞLANAN 50 LİRA İLE ATÖLYE KURULDU

IHA

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Meclisinin Meslek Yüksek Okulu’na yaptığı 50 bin TL’lik bağış ile kurulan tekstil atölyesinin açılışı yapıldı. Açılışta sanayi üniversite işbirliğine vurgu yapılırken DTSO Meclisi Düzce için her hayırlı işte var olduklarını gösterdiler.
DTSO meclis kararı ve katkıları ile Düzce Meslek Yüksek Okulu’na kurulan tekstil atölyesinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Program Meslek Yüksek Okulu’nun son 1 yıllık faaliyetlerini anlatan slayt gösterisi ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Düzce Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ömer Sivrikaya, DTSO’nun desteği ile açılışı yapılacak olan tekstil atölyesinin sanayi üniversite işbirliğinin ne güzel örneği olduğunu vurguladı.
Sivrikaya, “Son yıllarda işbirliği artarak devam ediyor. İşbirliğinin, milyarlarca dolarlık getirisi yanında bizim tarihimiz boyunca da ayrışmaya ve bölünmeye yatkın yapımız ve geleceğimiz açısından önemini ortaya koymaktadır. Meclisimizin onayıyla 50 bin liralık makine ve teçhizat hibesi yapıldı” dedi.
DTSO Meclis Başkanı Ertan Taşlı, oda olarak eğitime katkı verdiklerini söylerken, meslek komitesinin meslek yüksek okuluna bu atölyenin kazandırılması konusunda yoğun çaba sarf ettiğini belirtti. Ertan Taşlı iş dünyasının teknoparktan da büyük beklentileri olduğunu vurguladı.
Ertan Taşlı, “Biz meclis olarak bundan sonra da Düzce adına faydalı işler yapmaya devam edeceğiz. Meclis üyelerimize teşekkür etmek istiyorum. Düzce’nin sosyal hayatına katkıda bulunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
DTSO Başkanı Fahri Çakır, hayırlı işlerin devamının sağlanacağını ifade ederken, meslek yüksek okulunun Düzce’nin baş tacı olduğunu söyledi.
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ise üniversite sanayi işbirliğinin, üniversitede üretilen bilgilerin birilerinin işine yarayacak katma değere dönüşmesi demek olduğunu vurguladı.
Çakar, “Üniversite sanayi arasındaki işbirliğinin içini doldurmak bizim için çok büyük anlam ifade ediyor. Teknopark bunun çok önemli bir aracı.Teknopark çok yakında bölgeye hizmet eden bir alan olacak” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Ali Fidan eğitime verilen bu destek için TSO Meclis Başkanı Ertan Taşlı’ya teşekkür belgesi verdi. Rektör Nigar Demircan Çakar ise teşekkür ederek TSO Başkanı Fahri Çakır’a çiçek takdim etti.
Törende daha sonra tekstil atölyesinin açılışı yapıldı. Vali Fidan ve açılışa katılan konuklar birlikte atölyeyi gezerek incelemelerde bulundular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden DTSO’dan Düzce MYO’ya Önemli Bağış hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DTSO’dan Düzce MYO’ya Önemli Bağış haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  19:14
Sayfa Başı