Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DTP'li Kaplan: Bizi TBMM'den kovmak istiyorlar

  A.A
  14 Ekim 2007 - 17:49Son Güncelleme : 14 Ekim 2007 - 17:48

  Demokratik Toplum Partisi (DTP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, “Bizi, meclisten hiç konuşmadan kovmak istiyorlar” dedi.

  DTP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır ve bazı partililerle birlikte Şırnak'ın Silopi ilçesine gelen Hasip Kaplan, DTP Silopi İlçe Başkanlığı önünde partililerle bayramlaştı.

  Daha sonra Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'na geçen Kaplan ve beraberindekiler, Irak'a yük taşıyan şoförlerle bayramlaşarak bir süre sorunlarını dinledi.

  Kaplan, burada yaptığı basın açıklamasında, yüklerinin ağır olduğunu, ancak halkın desteği olduğu sürece kaldıramayacakları yük olmadığını söyledi.

  Açıklamasında hükümeti eleştiren Kalpan, “Sizin seçilmiş DTP'li vekillerinizi yani bizi, Meclis'ten hiç konuşmadan kovmak istiyorlar. Siyaset yapmamızı engelliyorlar. Biz bu halk ile verdikleri oy ile meclise gittik. Bizi öyle kovamazlar. Onların cümlelerini kullanmamızı istiyorlar” dedi.

  Sınır ötesi operasyon için Meclis'e gelmesi beklenen tezkereye de değinen Kaplan, Türkiye'nin Irak topraklarına girdiği taktirde bunun “sınır ötesi operasyon değil, halkların savaşı olacağını” iddia etti.

  Kaplan, “Sorunlar şiddetle değil, diyalogla çözülebilir. Dokunmazlığımızın kaldırılması planlanmaktadır. Bizi meclisten kovarlarsa bizde halkımızın içine gelir oturur onlarla en büyük sivil eylemlerimizi yaparız. Son iki gün içerisinde şehit kanları üzerinden ahlaksız bir siyaset yapılıyor” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı