Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DTP'li Geylani'den garip açıklama

  Serdar KARA/ÇUKURCA (Hakkari),(DHA)
  01.10.2008 - 19:56 | Son Güncelleme:

  DTP Hakkari Milletvekili Hamit Geylani, terör örgütü PKK'nın Ramazan Bayramı nedeniyle sözde 3 günlük ateşkes ilan ettiğini öne sürerek, buna karşılık verilmesini istedi.

  Geylani, “Kutsal günler nedeniyle PKK 3 günlük ateşkes ilan etti. Bizim halk olarak devletten istediğimiz buna olumlu cevap verilmesidir” dedi.

  DTP Hakkari Belediye Başkanı Kazım Kurt, İl Başkanı Hasan Güzel ile birlikte Çukurca İlçesi'ne gelen Milletvekili Geylani, ilçe halkı ve esnafla bayramlaştı. Bazı evleri dolaşıp sohbet eden Geylani, çocuklarla yakından igilendi. Geylani, her fırsatta halkla birlikte olmak istediklerini belirtti.

  Bayram nedeniyle terör örgütünün sözde 3 günlük ateşkes ilan ettiğini iddia eden Milletvekili Geylani, ateşkese devlet tarafından olumlu cevap verilmesi halinde ateşkesin daimi olacağını ve barışın sağlanacağını öne sürdü. Geylani şöyle konuştu:
  “Biz her zaman halkımızla birlikte iyi ve acı günleri paylaşıyoruz. Bu birlikteliği her zaman yaşamak istiyoruz. Bugün Ramazan Bayramı. Bu bayram Ortadoğu ve Kürt halkı için çok önemlidir. Bayramlar barış, kardeşlik, dostluk, demokrasi ve gerçek adaletin müjdecisidir.
  Ama bunun gereğini bu sistem yerine getirmedi. Bakın bu kutsal günler nedeniyle PKK 3 günlük ateşkes ilan etti. Bizim halk olarak devletten istediğimiz buna olumlu cevap verilmesidir. Eğer olumlu cevap verilirse bu üç gün, 13, 23, 103 hatta 1003 gün olacaktır. Buna inanıyoruz. Bunun arkasından da onurlu bir barışın tesis edileceği umudunu taşıyoruz.”

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı