Gündem Haberleri

  DTP'li başkanının 3 yıl hapsi istendi

  ADAPAZARI(Sakarya), (DHA)
  14.10.2008 - 16:38 | Son Güncelleme:

  DEMOKRATİK Toplum Partisi (DTP) Sakarya İl Örgütü’nün 27 Nisan'da Adapazarı’nda düzenlenlediği ve 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan ‘Barış ve Kardeşlik Gecesi' ile ilgili açılan davada DTP Merkez İlçe Başkanı Aziz Koçak'ın 3 yıl hapsi istendi.

  Sakarya 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde TCK'nın 216/1 maddesindeki ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek' suçundan 3 yıla varan hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuksuz yargılanan DTP Sakarya Merkez İlçe Başkanı 59 yaşındaki Aziz Koçak (59) ile avukatı Handan Oğurcan katıldı. Koçak ifadesinde gecede suç işlenmediğini söyledi. Gecede barış ve kardeşlik için bir araya geldiklerini belirten Aziz Koçak'ın yanı sıra avukatı da aynı amaçla gecenin düzenlendiğini belirtti. Duruşma polis tarafından mahkemeye sunulan ve olay gecesi düğün salonunda çekilen görüntülerin
  incelenmesi için ertelendi.

  DTP gecesi ile ilgili olarak Sakarya 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan ikinci davaya önümüzdeki hafta başlanacak. Bu davada DTP'lilerin gecesine müdehale eden ve salonun önünde toplananları tahrik ettiği öne sürülen 19 sanık yargılanacak.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı