Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DTP'li başkandan AKP'li vekillere tezkere tepkisi

  Arif ARSLAN/ BATMAN, (DHA)
  13.10.2008 - 16:06 | Son Güncelleme:

  DEMOKRATİK Toplum Partisi (DTP) Batman İl Başkanı Özcan Erdem, sınır ötesi harekat tezkeresine destek veren Kürt kökenli AKP milletvekillerini eleştirirken, “Ne yazık ki, bölgemizden seçilen ve Başbakan'ın değimiyle ‘Kürt kökenli 75 milletvekili’ milletin iradesi hilafına el kaldırarak bölgeyi kan gölüne dönüştürecek taleplere el kaldırmışlardır” dedi.

  DTP İl Binası'nda basın toplantısı yapan İl Başkanı Özcan Erdem, sınır ötesi harekat yapılmasına izin veren tezkerenin şiddet ve savaşı tırmanlandıracağını öne sürerken hükümetin Güneydoğu'daki soruna çözümsüzlüğü dayattığını söyledi. Başbakanlık tezkeresinin ölümleri arttıracağını ileri süren İl Başkanı Erdem, şunları söyledi:
  “Bölgedeki AKP’li Kürt milletvekillerinin seçim bölgesindeki söylemleri farklı. Ancak, bölgeyi kan gölüne çevirecek olan oylamalara destek veriyorlar. Geleceğimizi karartacak kararlara niçin alet oluyorlar? Niçin karşı koymamaktadırlar? Korkuyorlar mı? Yoksa şahsi çıkarlarından yoksun mu kalacaklar? Ankara'da tezkere ve olağanüstü yönetime ‘evet' diyen sayın vekiller, bölgede ise, tezkere ve olağanüstü idarenin bir çözüm olmayacağını söylüyorlar.
  Bu iki yüzlü politikalarını bundan böyle teşhir edeceğiz. Bu vekillerin yakalarına yapışacağız. Bölgedeki söylemleriyle yaptıklarının niçin uyuşmuyor? Savaşı tırmandırmayı hedefleyen Başbakanlık tezkeresi, olağanüstü düzenlemeleri başlatan yeni yasal ve idari düzenlemeler ülkenin geleceğinin dinamitlenmesidir. Bu ülkenin güzelim insanları daha çok acı çemesi demektir.”

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı