Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DTP'li Ahmet Türk'ten Kürt açılımı

  hurriyet.com.tr
  28.08.2009 - 13:18 | Son Güncelleme:

  DTP Genel Başkanı Ahmet Türk Kürt açılımıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor. İşte konuşmasından satır başları:

  - Fırsatların en doğru şekilde değerlendirmesi için çabalarımızı ortaya koyduk. Hükümetten de gerçekten barışı esas olan kararlı bir duruşu ortaya koymasını bekliyoruz.

  - Eğer bu kararlılığın gösterilmediği takdirde barışın çok zor olacağını biliyoruz. Her kesimin ve herkesin düşüncesi alınarak, barışçıl sürece katılacak bir yöntemi ortaya koymamız gerekmektedir.

  - Açılımdan söz ederken gerçekten başından beri bir şeyi söyledik. Toplumun bütün hassasiyetleri göz önünde tutulması gerekir. Ancak bugün barış için yüz binleri meydanlara davet ederken, barış sesimizi dünyaya duyurmak isterken, diğer taraftan bugün on binlerin katıldığı, Dersim’de operasyonların sürdürülmüş olması, halkımızın inançlarında azalma olduğu görülmektedir.

  - Eğer gerçekten barış önemliyse ve barış için yola çıkılıyorsa, operasyonların durması ve Kürt halkının da hassasiyetlerinin göz önünde bulunması lazım.

  - 1 Eylül’de meydanlarda olacağız, partimizin halkımızın düşüncesini ortaya koyacağız, taleplerimizi dile getireceğiz. 1 Eylül dünya gününü çok önemli görüyoruz. Diyarbakır’da yapacağımız miting halkımızın sesi olacaktır. Bu ayın Ramazan Ayı olduğunu biliyoruz, ama inanın ki barışta Ramazan ayı kadar önemlidir. Kanın, acıların sona ermesini istemek önemli bir gündür.

  - Ben bu duyarlılıkla halkımızın bu barış çabalarına destek vereceğine inanıyoruz. Barış sesimizi bütün dünya görmeli. Bu halkımızın düzenlediği bir barış mitingidir.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı