Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DTP'den kardeşlik vurgusu

  ANKA
  29 Ekim 2007 - 11:26Son Güncelleme : 29 Ekim 2007 - 11:26

  DTP, Cumhuriyetin 84. yıl dönümünü kardeşlik mesajı vererek kutladı. Mesajda, “Cumhuriyetin kuruluşu sürecinde kardeşlik duyguları ile birlikte aynı cephede omuz omuza mücadele eden atalarımızın bizlere bıraktığı mirasa bağlılığın gereği olarak, bugün artık kardeşliği daha fazla öne çıkarmak ve demokrasiyi daha fazla geliştirmek gerektiği inancındayız” denildi.

  Cumhuriyetin 84. kuruluş yıl dönümü nedeniyle DTP Genel Merkezi'nden yayınlanan mesajda, “Ülkemizin ve toplumumuzun sancılı günlerden geçtiği bu dönemde, daha müreffeh bir geleceği, hep birlikte ve daha özverili bir çabayla kurmak mümkündür” denildi.

  DTP mesajında şu ifadelere yer verildi:

  “Cumhuriyetin kuruluşu sürecinde kardeşlik duyguları ile birlikte aynı cephede omuz omuza mücadele eden atalarımızın bizlere bıraktığı mirasa bağlılığın gereği olarak, bugün artık kardeşliği daha fazla öne çıkarmak ve demokrasiyi daha fazla geliştirmek gerektiği inancındayız. Ortak acılarımızı gerekçe yaparak etnik çatışmayı yaratmaya çalışan güç odaklarına karşı verilecek en anlamlı mesaj, farklılıkların Cumhuriyetimizin en önemli özelliği ve demokrasimize güç katan bir zenginlik olduğu anlayışını hakim kılmaktır.”

  Cumhuriyet kurulurken, Anadolu topraklarını özgür bir vatan haline getirmek için fedakarca mücadele verildiği belirtilen mesajda, bu mücadele sonucunda kazanılan Cumhuriyet'in ortak değer olduğu ifade edildi.

  Mesajda, "Bu bayramın sancılarla geçirilmiş son bayram olması, ülkemizin kaostan kurtulup aydınlık günlere kavuştuğu bir süreç temennisiyle bir kez daha tüm halkımızın bayramını kutlarız” denildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı