Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DTP: Yüzde 10'luk seçim barajı mutlaka değişmeli

  ANKARA (A.A)
  06.08.2006 - 15:25 | Son Güncelleme: 06.08.2006 - 15:25

  DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, yüzde 10'luk seçim barajının mutlaka değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

  Türk, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Ortadoğu'da herkesi derinden kaygılandıran sıcak gelişmelerin yaşandığına dikkati çekti.

  İsrail'in, Lübnan'da yürüttüğü “kuralsız kanlı operasyon 25. gününe girerken, bölgede gerilimin en üst sınırlarına tırmandığını ve bölgesel bir savaş tehlikesini gündeme getirdiğini” söyleyen Türk, ”Bu noktada önce Filistin, devamında Lübnan'a yönelik ABD destekli İsrail saldırısını kabul edilemez buluyor ve kınıyoruz” dedi.

  Dünyanın bu gelişmeler karşısındaki suskunluğunu anlamanın mümkün olmadığını belirten Türk, “Bu yaşananlara, uzun bir süredir Irak'ta hemen her gün intihar saldırısı ya da bombalamalarla meydana gelen ölümler de eklenince, bölgemizin iyiden iyiye bir karmaşaya sürüklendiği açıkça görülmektedir” diye konuştu.

  Türk, bir gazetecinin sorusunu yanıtlarken, “halkın iradesinin parlamentoya yansıyacağı bir Türkiye istediklerini” belirterek, ”yüzde 10'luk seçim barajının mutlaka değiştirilmesi gerektiğini” söyledi. Türk, “Demokratik bir Türkiye'ye de yakışan budur. Bu konuda bir gelişmeyi bekliyoruz. Halk da bekliyor, bizler de bekliyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı