Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DTP: İçişleri Bakanı telefonlarımıza çıkmıyor

  ANKA
  10 Ekim 2007 - 14:40Son Güncelleme : 10 Ekim 2007 - 14:40

  DTP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, son günlerde parti yöneticilerinin ve milletvekillerinin “açık hedef” gösterildiğini ve partilerine karşı “siyasi linç” girişimi bulunduğunu söyledi.

  Mecliste yazılı bir açıklama yapan Kurtulan, Adana Misis Belediye Başkanı Osman Keser’in yaptığı bir konuşma nedeniyle tutuklandığını ve Keser’i ziyarete giden beş belediye başkanının Adana’da jandarma tarafından iki gündür gözaltında tutulduğunu bildirdi.

  İÇİŞLERİ BAKANI

  Kurtulan, bu konuda görüşmek istedikleri İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a ulaşamadıklarını belirtti. Kurtulan şunları söyledi:

  “Savcılık talimatıyla jandarma tarafından haksız bir şekilde iki günden bu yana gözaltında tutulan belediye başkanlarımıza dair yapmış olduğumuz hiçbir girişimde, hiçbir yetkili sorumluluk üstlenmemiş, İçişleri Bakanı tüm ısrarlarımıza rağmen telefonlarımıza dahi çıkmamış, Adana’da bulunan parti yöneticilerimiz ve milletvekillerimize hiçbir yetkili sağlıklı bilgi vermemiştir.”

  Kurtulan, partilerine başlatılan “siyasi linç” girişimlerine karşı TBMM’nin,Hükümetin ve diğer siyasi partilerin adeta onaylarcasına sessiz kalmalarının oldukça düşündürücü olduğunu söyledi.

  Kurtulan, “Bütün dışlayıcı, ötekileştirici, provokatif ve ayrımcı tutumlara rağmen partimiz, Türkiye’nin aydınlık geleceğine olan inancı gereğince demokrasi mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı