Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DTP Ağrı mitinginde polisle çatışma

  AĞRI, (DHA)
  03 Aralık 2009 - 15:50Son Güncelleme : 03 Aralık 2009 - 15:50

  MAHMUR kampından gelenlerin de katıldığı DTP’nin Ağrı mitinginde göstericiler yine polisle çatıştı. Ara sokaklara kaçan göstericileri durdurmak için polis gaz bombası attı, tazyikli su sıktı.

  ÇIKAN OLAYLARIN FOTOĞRAFLARI

  Ağrı’da bugün saat 13.00’de DTP İl yönetimi tarafından Vali Konağı Caddesi’ndeki parti binası önünde miting düzenlendi. Yaklaşık 600 kişinin katıldığı mitingde Mahmur kampından gelen Gülbahar Çiçekci, Hamiyet Dinçer, Nurettin Turgut ve Şirin Tunç, Kürtçe birer konuşma yaptı. Miting sonrası partililerin İstanbul’daki Çizreliler derneğine yapılan saldırıyı kınama anonsunun hemen ardından yaklaşık 60 kişilik bir grup, çevrede güvenlik önlemi alan polisin üzerine taş ve sopalarla saldırdı. Polis göstericileri dağıtmak üzere gaz bombası ve tazyikli suyla cevap verdi. Ara sokaklara kaçan göstericilerdan yaklaşık 20’si yakalanarak gözaltına alındı.

  Ağrı Emniyet Müdürü Naci Kuru, güvenlik görevlilerini sık sık, ‘okul önlerine gaz bombası atmamaları’ konusunda uyardı. Ara sokaklarda atılan gaz bombaları bazı vatandaş ve polislerin de etkilenmesine neden oldu. Bir vatandaş, gaz bombasından etkilenenlere limon ve su ikramında bulundu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı