DENİZLİ HABERLERİ

DTO'da girişimcilere sertifika

DHA
29.03.2017 - 18:37Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Ticaret Odası'nda (DTO) girişimcilik eğitimini tamamlayan 60 kursiyere sertifikaları verildi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, İŞKUR'la imzalayacakları protokol sonucunda, 2017 yılında 2000 girişimci yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

DTO ile Küçük ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'ndaki (KOSGEB) Denizli İl Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı'na katılan 60 kursiyere, sertifikaları törenle verildi. DTO'daki törene, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, KOSGEB Başkanlık Müşaviri Celal Hatipoğlu ve KOSGEB Denizli Merkez Müdürü Mahmut Oğuz Kılınç katıldı.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, girişimcilik eğitimlerine katılmak için yılbaşından bu yana 3 bin kişinin başvuruda bulunduğunu belirterek, "Önümüzdeki günlerde İŞKUR ile imzalayacağımız protokol ile girişimcilik eğitimlerine hız vereceğiz. Yılsonuna kadar 1000 kişiyi sertifika sahibi yapmayı planlıyorduk. İŞKUR ile yapacağımız işbirliği ile bu sayı 2 bine çıkmış olacak. Böylelikle talebin büyük bir bölümünü karşılamış olacağız. Yıl sonuna kadar 2 bin kişinin sertifika alması Denizli için önemli bir rakamdır. Bu kardeşlerimizden sadece yüzde 20'si işyeri açsa ve yanlarında 3'er kişiye iş verse, kendileriyle birlikte 1600 kişinin istihdam edilmesi demek. Bu işletmelerin birlikte çalışacakları sektörlere getireceği fayda da göz önüne alındığında karşımıza müthiş bir rakam çıkıyor" dedi. Yapılan konuşmalar sonrasında Başkan Uğur Erdoğan, KOSGEB Başkanlık Müşaviri Celal Hatipoğlu ve KOSGEB Denizli İl Müdürü Mahmut Oğuz Kılınç tarafından 60 girişimci adayına sertifikaları verildi. Girişimcilik eğitimini tamamlayan kursiyerlerden Erdal-Derya Çetin çifti, sertifikalarını bebekleri ile birlikte aldı.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden DTO'da girişimcilere sertifika hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 18 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DTO'da girişimcilere sertifika haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı