DENİZLİ HABERLERİ

DTO’dan ’Erken Seçim Olmaması’ Çağrısı

IHA
02.07.2015 - 10:03Son Güncelleme :

DENİZLİ TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI, TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) YÖNETİM KURULU ÜYESİ NECDET ÖZER, DENİZLİ TİCARET ODASI MECLİS ÜYELERİYLE YAPTIKLARI İSTİŞAREDE, ERKEN SEÇİM MEKANİZMASI YERİNE BİR AN ÖNCE KOALİSYON HÜKÜMETİNİN KURULMASI GEREKTİĞİ GÖRÜŞÜNE VARDIKLARINI AÇIKLADI.

IHA

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, Denizli Ticaret Odası meclis üyeleriyle yaptıkları istişarede, erken seçim mekanizması yerine bir an önce koalisyon hükümetinin kurulması gerektiği görüşüne vardıklarını açıkladı.
DTO Başkanı Necdet Özer, Denizli Ticaret Odası 2015 yılı Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda ilk olarak dünya ekonomisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gelişmiş ve sanayileşmiş ülkelerde düşük enflasyon, düşük büyüme, düşük istihdam ve düşük faiz oranlarının devam ettiğini belirten Başkan Özer, "Fakat bu göstergelerin tümündeki gelişme trendi olumlu yönde ilerlemektedir. Ancak Euro Bölgesinde Yunanistan‘ın durumu risk oluşturmaya devam etmektedir. Euro Bölgesi’nde Yunanistan dışında iyileşme göstergeleri görülse de hedeflenen normalleşmenin zaman alacağı anlaşılmaktadır. Rusya ve İran ilgili bölgeyi ve dünyayı yakından ilgilendiren sorunlar devam etmektedir. Irak, Suriye ve Yemen’deki istikrarsızlık devam etmektedir. Dünya gıda fiyatları, petrol fiyatları ve temel ürün fiyatları azda olsa düşüş eğilimi sürmektedir" dedi.
Türkiye’deki gelişmelere değinen Özer, 7 Haziran 2015 tarihinde Türkiye’de olağan milletvekilleri genel seçimleri yapıldığını hatırlatarak, milletin ortaya koyduğu bu iradenin ‘Birlikte hareket edin’ mesajı olduğunu vurguladı. Tüm siyasi partilerden bu ışık doğrultusunda hızla hareket etmelerini beklediklerini ifade eden Özer, huzur ortamında gerçekleşen seçimler sonucu oluşan parlamentonun görevinin başında olduğunu, seçimlerde olduğu gibi, hükümetin kurulması noktasında da iş dünyası olarak partilerden uzlaşma ve olgun bir yaklaşım beklediklerini vurguladı.
Bir an önce koalisyon hükümetinin kurulması gerektiğine işaret eden Özer, artık ekonomiye odaklanılması gerektiğini söyledi. Bir an önce ekonomiye odaklanmanın zaruri olduğunu da sözlerine ekleyen Özer, ekonominin beklemeye tahammülünün olmadığını bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden DTO’dan ’Erken Seçim Olmaması’ Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DTO’dan ’Erken Seçim Olmaması’ Çağrısı haberi güncellenecektir.

  DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:07
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:32
  • Yatsı
   19:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı