Gündem Haberleri

  DSP'den Karayalçın'a şartlı destek

  ANKA
  19.10.2008 - 12:15 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkanı Sezer, Mart 2009’da yapılacak yerel seçimlerde SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ın, bağımsız aday olması halinde destekleyeceklerini söyledi.

  Sezer, Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği (YBTB) temsilcileriyle yemekte bir araya geldi. Mart 2009’da yapılacak yerel seçimleri değerlendiren Sezer, YBTB Başkanı Şeyda Açıkol’un sorularını yanıtladı. DSP’nin 22 Temmuz seçimlerinde CHP ile işbirliği yaptıklarını hatırlatan Sezer, ancak seçim sonuçlarından memnun kalmadıklarını dile getirdi. Yerel seçimlerde de işbirliği içerisinde olacaklarını belirten Sezer, ancak SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ın, CHP’den Ankara’dan Büyükşehir belediye başkanlığı için aday olması halinde destek vermeyecekleri mesajını verirdi.

  Sezer, Karayalçın’ın bağımsız aday olması durumunda destek vereceklerini bildirdi.

  Sezer, Mart 2009’da yapılacak yerel seçimlere DSP’nin de çok iyi hazırlandığını partisine önemli isimlerin transferi için görüşmeler yaptığını dile getirdi.

  Son günlerde tırmanan terör saldırılarını da değerlendiren Sezer, DSP’nin 2002’de terörü sıfır noktasına getirdiğini ancak, terörün AKP iktidarında yeniden azdığını ve can yakmaya devam etiğini anlatan Sezer, “Kuzey Irak’taki oluşumu muhatap alan, görüşmeler yapan Hükümet, aslında oradaki toprak bütünlüğünün parçalanmasını meşrulaştırmış olmuyor mu? Bunu içimize sindirmek mümkün değil” dedi.

  HÜKÜMETİN “MİLLİ” LİĞİNDEN ŞÜPHE EDİYORUM

  Sezer, iktidarın ekonomi politikalarını da eleştirdiği konuşmasında, üretimsiz büyüme olamayacağını belirti. İthalattan doğan cari açığı sıcak parayla kapatmaya dayalı ekonomik modelin de duvara tosladığını söyleyen Sezer, AKP iktidarının ekonomiyi dışa bağımlı hale getirdiğini savundu. Sezer, “Ekonomisini her alanda bu kadar dışarıya bağımlı hale getiren bir hükümetin milliliğinden de şüphe ediyorum” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı