Gündem Haberleri

  DSP'den AKP'ye bayram ziyareti

  ANKA
  13.10.2007 - 13:19 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkan Yardımcısı Tayyibe Gülek ve DSP İzmir Milletvekili Harun Öztürk, AKP Genel Merkezine Bayram ziyaretinde bulundu. DSP’liler ziyarete bir kutu çikolata ile geldi.

  Gülek, “DSP olarak siyasi partilerimizle bayramlaşmak istedik. Çok üzücü günler yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde terörle mücadele ile ilgili tezkere Meclise gelecek. Umuyordum ki, en kısa zamanda bu sorunu çözeceğiz” dedi.

  Gülek, sözde Ermeni soykırım tasarısının ABD Temsilciler Meclisi Genel kuruluna gelmesinin şimdiden kabullenilmemesi gerektiğini belirterek, “Bunu kabullenmeyelim, öyle görünmeyelim. Bunun için hep birlikte herkesin katkısıyla çalışmamız gerekiyor” dedi.

  Devlet Bakanı Said Yazıcıoğlu da terör ve Ermeni soykırım iddialarına ilişkin İstanbul’daki konuşmasını hatırlatarak, “Sayın Başbakan bu konuda çok şey ifade etti. Türkiye güçlü bir ülkedir. İktidar ve muhalefet olarak bunun da üstesinden geleciktir” dedi.

  Bu arada BBP Genel Başkan Yardımıcısı Züheyir Tunç ve beraberindeki partililer de AKP Genel Merkezine bayramlaşma ziyaretinde bulundular.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı