Gündem Haberleri

  DSP'de Yılmaz'a intihar öfkesi

  Hürriyet Haber
  08.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DSP'li milletvekilleri, intihar girişiminden ANAP Lideri’ni sorumlu tutuyor. ANAP ise, Hüsamettin Özkan'la Uluğbay arasındaki gerginliği vurguluyor.

  DEVLET Bakanı Hikmet Uluğbay'ın intihar girişimi, DSP Grubu'nda büyük infial yarattı. Milletvekillerinin büyük bir bölümü, intihar nedenini ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın, IMF belgesiyle ilgili açıklamasına dayandırdı. DSP'liler, bu kez yapılanların, yapanların yanına kár kalmayacağını belirterek, ‘‘Bu olay geçiştirilemez’’ dediler. DSP içinde dolaşan bir başka iddia ise Devlet Bakanı Hüsamettin Özkan ile Uluğbay'ın arasında gerginlik yaşandığı yönünde. DSP'li bir milletvekili, ANAP'ın, Zekeriya Temizel ile birlikte Uluğbay'ın da kabinede yer almasını istemediğini iddia ederek, ‘‘Temizel, İstanbul seçimlerinden sonra devre dışı kaldı. Hazine Müsteşarlığı'ndan Yener Dinçmen'in istifasıyla, Uluğbay'a yüklenilmeye başlandı. Uluğbay'ın, borsa spekülasyonu yapan biri gibi gösterilmek istenmesi ise bardağı taşırdı’’ dedi.

  ÖZKAN'LA GERGİNLİK

  Hüsamettin Özkan ile Uluğbay arasında da büyük bir gerginlik bulunduğunu iddia eden Anap kanadı ise ‘‘Özkan'ın sözleri, DSP’de Ecevit'in sözleri olarak algılanır. Özkan'ın, Uluğbay'dan bir süre tatile çıkmasını istediği iddia ediliyor. Bu doğruysa partinin ve liderinin desteğini yitirdiğini düşünmüş olabilir’’ dediler.

  BODRUM'A GİDECEKTİ

  Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu ise yaşanan yoğun sorunlar ve toplantılar yüzünden Uluğbay'ın yorgun düştüğünü bildirdi. Bostancıoğlu, ‘‘Haftasonu eşiyle Bodrum'a gidip iki gün dinlenmeyi planlıyordu’’ diye konuştu.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı