Gündem Haberleri

  DSP lideri Sezer: Gemi fiyatına Hakkari kalkınır

  ANKA
  18.07.2007 - 16:07 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, “Ülkeyi yönetenlerin çocukları bir gecede 3 milyon dolarlık gemi alıyorlar. Birkaç milyon dolarla Hakkari çok kısa bir sürede hızla kalkınma sürecine girebilir” dedi.

  DSP’nin yeni dönem Parti Okulu faaliyetlerinin açılışında konuşan Sezer, "Kimse bizi alt kimlik, üst kimlik diye bölmeye çalışmasın. Bölmeye çalışanları da sandıkta, vatandaşlarımız paramparça edecek, lime lime edecek. Buna içtenlikle inanıyorum" dedi.

  Partisinin üç buçuk yıldır Türkiye’yi adım adım dolaştığını ifade eden Sezer, Türkiye’yi AKP’den kurtarmak için seçimlere katılmadıklarını anlattı. Sezer, “Türkiye’nin karanlıktan kötü gidişten kurtulması için seçimlere katılmadık. DSP, Türkiye ve Türk halkının güvencesidir” dedi.

  GENÇLER ÇETE ÜYESİ DEĞİL DSP ÜYESİ OLACAK

  Sezer Türkiye’de her on iki gençten birisinin çete üyesi olduğunu ifade ederek, “O duruma düşen gençlerimizi, içinde bulunduğu ortamdan çekip çıkartmak hepimizin görevi. Gençler, çete üyesi değil DSP üyesi olacak” diye konuştu.

  Türkiye’nin son dönemde terörden büyük acılar çektiğini ifade eden Sezer, şunları söyledi:

  “Ben geçen hafta arkadaşlarımla birlikte Hakkari’deydim, Van’daydım. Genel Sekreterimiz dün Mardin’deydi, Diyarbakır’daydı. Demokratik Sol orada da var. Hakkari’nin ve benzeri illerimizin gelişmeye ihtiyacı var.

  Ülkeyi yönetenlerin çocukları bir gecede 3 milyon dolarlık gemi alıyorlar. Birkaç milyon dolarla Hakkari çok kısa bir sürede hızla kalkınma sürecine girebilir."

  SOLA İHTİYAÇ VAR

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, son günlerde tartışma konusu olan “artık sağ, sol kalmadı” anlaşışını da değerlendirdi. Türkiye’de sola ihtiyaç olduğunun altını çizen Sezer, şunları söyledi:

  “Sağı bilmem de solun çok önemi var. Bir ülkede işsizlik bu kadar çoksa sola her zaman çok ihtiyaç var demektir. Bir ülkede her anlamda adaletsizlik varsa yine bu dönemde sola her zamankinden çok ihtiyaç vardır. Biz Ecevit’in ışığında, Atatürk’ün yolunda solun evrensel değerlerini hem özümseyip onu yaşayacağız, yaşatacağız ülkemizde. Ama aynı zamanda dünyanın en zengin kültürüne sahip toplumumuzun bu kültürünü de doğru değerlendirerek, ülkemize, toplumumuza çareler üretecek yeni vizyonlar ortaya koyarak, yerli sol DSP’yi, daha da ileriye taşıyacağız. Son zamanlarda sağ mı kaldı sol mu kaldı diyenlere hatırlatmak isterim, solda DSP var. Ama aynı zamanda demokratik solda yürek var.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı