Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DSP lideri Sezer: Bayram önce bütün ulusun yüreği yandı

  ANKA
  11.10.2007 - 14:11 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, bayramların sevinç, hoşgörü ve yardımlaşma günleri olduğunu ancak bu yıl, bayram öncesinde terör yüzünden bütün ulusun yüreğinin yandığını söyledi.

  DSP Lideri Zeki Sezer, yayınladığı bayram mesajında, AKP Hükümeti’nin ciddi sorunlara çözüm bulmak yerine, yeni sorunlar yaratarak ulusu, yapay gündemlere mahkum ettiğini savundu. Sezer, “Halkımız hem inançlarına ve geleneklerine bağlıdır, onları özgürce yaşamak ister, hem de laikliği vazgeçilmez görür. Bu nedenle inançlara saygılı laiklik, özgürlüğümüz, toplumsal barış ve huzurumuz, birlik ve bütünlüğümüz için çok önemlidir” dedi.

  Terör sorununa da değinen Sezer, mesajında şu görüşlere yer verdi:

  "Ülkemiz bölücü terörün yanı sıra, ekonomik açıdan da ağır sorunlarla karşı karşıyadır. Ekonomide çizilen pembe tablolara rağmen ne yazık ki açlık yoksulluk ve işsizlik her geçen gün artmaktadır.

  AKP İktidarı’nın uyguladığı politikalar nedeniyle “sosyal devlet” büyük ölçüde tasfiye oluştur. Halkımızın büyük çoğunluğu perişan durumdadır. Çiftçi, işçi, memur, esnaf ve sanatkar her geçen gün ağırlaşan yaşam koşulları altında ezilmektedir. Sanayici, işadamı üretememekten, yatırım yapamamaktan, ürettiğini satamamaktan şikayetçidir.

  Zaten ağır geçim sıkıntısı çeken emekliler, dul ve yetimler sefalet içindedir. Partizanlık, kayırmacılık, kadroculuk yurt genelinde tüm kurumlarda pervazsızca sürdürülmektedir.

  İktidar ciddi sorunlara çözüm bulmak yerine, yeni sorunlar yaratmakta ve ulusumuzu yapay gündemlere mahkum etmek istemektedir. İktidar aynı zamanda, Cumhuriyetimizi, onun ilkelerini ve kurumlarını yıpratmaya yönelik girişimlerde bulunmaya devam etmektedir.”
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı