ANKARA HABERLERİ

DSP Ankara İl Teşkilatı’ndan Asiad’a Ziyaret

IHA
16.10.2015 - 09:57Son Güncelleme : 16.10.2015 - 09:58
IHA

DSP İl Başkanı Mustafa Ağar başkanlığındaki heyet, Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği’ne (ASİAD) bir ziyarette bulundu.
ASİAD Başkanı Eda Ersoy ve Yönetim Kurulu üyelerinin ağırladığı DSP heyetinde İl Başkanı Ağar’ın yanı sıra Genel Sekreter Hasan Erçelebi, Genel Sekreter Yardımcısı Müzeyyen Okur ve çok sayıda milletvekili adayı ile parti yöneticileri yer aldı. Ankara’da yaşanan katliam sonrası başsağlığı ve kayıp yakınlarına sabır dileyerek konuşmasına başlayan Ağar, seçim sonrasında ülkenin en kısa zamanda istikrara kavuşmasını umut ettiklerini, aksi takdirde ülkeyi karanlık günlerin beklediğini ifade etti.
Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulunan DSP Genel Sekreteri Hasan Erçetin de, “Seçim bildirgemizde de yer aldığı üzere biz hep şunu düşünürüz; ‘üretmeyince tüketmeyiz’. Sloganımız ‘Çokça üreten hakça bölüşen Türkiye’... Üreten bir Türkiye istiyoruz. Bu açıdan da sanayicilerin önemi çok büyük” diye konuştu.
Bir eğitimci olarak, eğitimin de üretime yönelik olmasını öngördüklerini ifade eden Erçetin, “Sanayici çırak bulamıyorum derken, diğer yandan da işsizlik var. Bunun önüne ancak eğitimle, kalifiye eleman yetiştirerek geçebiliriz” dedi.
Milletvekili adayları, partilerinin bu alanda gerçekleştirmeyi öngördüğü projeler ve genel hedefleri konusunda bilgi verdiler. Adaylar, öncelikle “bağımsız yargı”, sonra da sağlık ve eğitim konularına öncelik verdiklerini belirterek, bu konudaki projelerini anlattılar. Ankara adaylarından İbrahim Yumuşak, sanayinin ülke kalkınmasındaki önemine değinirken, “Üretemeyen bir toplumun bir yerlere gelmesi çok zordur. Sanayisi güçlü olmayan bir ülkenin diğer alanlarda da güçlü olması beklenemez. Sanayicinin de işi zor, para kazanmak zor. Zor olanı başardığı için özünde her sanayi işletmesi takdire şayan” diye konuştu.
Günay Alçığır da Ar-Ge çalışmalarının önemine işaret ederek üniversite-sanayi işbirliğinin öneminin altını çizdi.
Nursel Kızılırmak, Sıdıka Kuyumcu Tavacı ve Hikmet Aydemir’in de aralarında bulunduğu parti yöneticileri, kadınların önemli konumlara gelmesinin mutluluk verici olduğunu ifade ederek Başkan Eda Ersoy’u tebrik ettiler.
ASİAD Başkanı Eda Ersoy da konuşmasında seçimleri; demokrasi ve hukuk içinde farklı siyasi görüşlerin, ülkeye hizmet yarışı olarak gördüklerini söyledi.
ASİAD Başkanı olarak bayrağı, önemli projelere imza atmış olan Onursal Başkan Barış Aydın’dan devraldığını söyleyen Ersoy, şöyle konuştu:
“Yaşadığımız kente, ülkeye karşı sorumluluklarımız var. Genel ve yerel yönetimler, üniversiteler, valilik, emniyetin katkıları ile yürüteceğimiz projeler var. Yaşadığımız şehirlerimize sahip çıkmak, yaşam alanlarımızın daha kaliteli, konforlu, güvenli, kolay ulaşılabilir, alt ve üst yapısıyla açık alanlarıyla daha donanımlı olması hedefiyle ‘İdeal Kentler’ zirvesine hazırlanıyoruz. Türkiye’de çok hızlı gelişen ve dinamik sektörlerden birisi olan sağlık konusunda son yılların en önemli etkinliklerinden birisi olacak Global Sağlık Zirvesinin çalışmalarını da yine eş zamanlı olarak sürdürmekteyiz. Sizin ziyaretinizden de memnuniyet duyduk. Sayın Ecevit liderliğinde kurulmuş DSP’yi de diğer partiler gibi yakından takip ediyoruz. ASİAD olarak tüm partilere eşit mesafedeyiz. Tüm siyasi partilerin Türkiye’yi kalkındırma, ekonomiyi büyütme, halkın refah seviyesini ve demokrasi kalitesini yükseltme yönündeki proje ve vaatleri ile yakından ilgileniyor; bu konularda kendi görüşlerimizi paylaşmayı da görev biliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden DSP Ankara İl Teşkilatı’ndan Asiad’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 09 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DSP Ankara İl Teşkilatı’ndan Asiad’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı