ANTALYA HABERLERİ

DSİ'den Demre'de etüt ve inceleme

DHA
29.03.2016 - 10:45Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - DEVLET Su İşleri (DSİ) heyeti Demre İlçesi'nde yürütülen çalışmalarla ilgili inceleme yaptı.
DSİ Bölge Müdürü Turkay Özgür, müdür yardımcıları Tuncay Aykan, Özhan Erdanışman, Köksal Buğra Çelik ve şube müdürleri ile birlikte Demre'de bir dizi incelemede bulundu. Bölge Müdürü Özgür ve ekibi ilk olarak Kaymakam Murat Uz'u makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Kaymakam Murat Uz, DSİ Bölge Müdürü Özgür, Ak Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı, Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Veli Sertbaş ve beraberlerindeki heyet Demre Çayı'nda ve Köşkerler Sakar Deresi'nde devam eden çalışmaları inceledi. Bölge Müdürü Özgür, Köşkerler Mahalle Muhtarı İdris Güzeloğlu ve vatandaşların taleplerini de dinledi.
İncelmelerinin ardından açıklama yapan Bölge Müdürü Özgür, "Köşker Sakar Deresi Taşkın Koruma inşaatı kapsamında 120 metre uzunluğunda tünelimizin kaplama betonu dışında tamamlandığını, 320 metre uzunluğunda taş duvar imalatının sol sahilinin imalatı bitirilmiş, sağ sahilde ve trapez kesitli açık kanalda kazı ve nakliye çalışmalarının devam ettiğini müşahede ettik. Köşker Sakar Deresi Taşkın Koruma inşaatı işimizin fiziki olarak yüzde 35'lik kısmı tamamlanmış olup, bu proje tamamlanınca 660 dekar tarım alanının taşkın riski azaltılacaktır" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden DSİ'den Demre'de etüt ve inceleme hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DSİ'den Demre'de etüt ve inceleme haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı