ANTALYA HABERLERİ

DSİ’den Korkuteli Bingeçit Deresine Altın Kelepçe

IHA
22 Ekim 2015 - 12:21Son Güncelleme : 22 Ekim 2015 - 12:22

DSİ 13. BÖLGE MÜDÜRÜ TURKAY ÖZGÜR, KORKUTELİ BİNGEÇİT DERESİ ÜZERİNDE YAPIMI DEVAM EDEN TERSİP BENDİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

IHA

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Korkuteli Bingeçit Deresi üzerinde yapımı devam eden Tersip Bendi inşaatında incelemelerde bulundu.
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Tuncay Aykan, Köksal Buğra Çelik ve Şube Müdürleri ve Kontrollük teşkilatı ile birlikte Korkuteli Bingeçit Deresi üzerinde yapımı devam eden Tersip Bendi inşaatında incelemelerde bulundu.
İncelemelerinin ardından Özgür, “Kuruluş gayemiz olan taşkınla mücadelede insanların can ve mal emniyetini en yüksek düzeyde koruyoruz. Olası kayıpları da en asgari düzeye düşürüyoruz. DSİ olarak akan Dere ve Nehirlerdeki suların önlerine yaptığımız yapılar ile adeta Suya altın kelepçe vurmaktayız” dedi.
Özgür, “Korkuteli Bingeçit Deresi Taşkın ve Rusubat Zararlarından Korunması İşi kapsamında 56 bin 860 dekar tarım alanına modern bir şekilde sulama hizmeti veren Korkuteli Barajının ekonomik ömrünü uzatmak. Bingeçit deresi üzerinde yer alan regülatör’ün ve isale hattının rusubattan tıkanmasını önlemek için üst havza tedbiri olarak 15 metre yüksekliğinde devasa bir Su yapısı, Tersip bendini yapıyoruz. Bu tersip bendi ile Korkuteli barajına sağlıklı suyun akışını sağlayacağız. İnşaatımızda çalışmalar sorunsuz bir şekilde devam ediyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden DSİ’den Korkuteli Bingeçit Deresine Altın Kelepçe hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DSİ’den Korkuteli Bingeçit Deresine Altın Kelepçe haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:56
  • Akşam
   19:54
  • Yatsı
   21:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı