ANTALYA HABERLERİ

DSİ’den Gölet Ve Sulama Kanalı Uyarısı

IHA
06.08.2015 - 14:14 |Son Güncelleme :

ANTALYA'DAKİ SU KANALLARINA GİRİŞLER VE GÖLETLER UYARICI LEVHALARLA ÖNLENMEYE ÇALIŞILIYOR.

IHA

DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür vatandaşları Baraj, Gölet ve Sulama kanallarında ki Boğulma vak’alarına karşı uyardı. Antalya ve bağlı ilçelerde aşırı sıcaklar nedeni ile vatandaşların serinlemek amacı ile Baraj ve Gölet Göl rezervuar alanları ile Sulama kanallarına girdiklerinin sıkça görüldüğü ifade edilen uyarıda, bu durumun çok tehlikeli ve ölümcül sonuçlara sebep olduğunun altı çizildi.
Bu üzüntüyü yaşamamak ve boğulma vak’alarının önüne geçmek için DSİ olarak Baraj, Gölet ve Sulama kanallarının etrafına uyarı levhalarını yerleştirdiklerine dikkat çeken DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür özellikle ailelerin hafta sonu piknik alanı olarak Baraj, Gölet ya da Sulama kanallarının bulunduğu mekanlardan uzak bölgeleri seçmelerini istedi. Özgür, şöyle dedi: " Vatandaşlarımız illa da bu alanlarda piknik yapacaklarsa mutlaka çocuklarına sahip çıkmalarını, boğulma gibi acı ve trajik durumla karşılaşmamaları için dikkatli olmalarını ve çocuklara gerekli uyarı ve önlemleri yaparak bu hususta onları bilinçlendirmelidirler.
Özellikle zemini bilinmeyen ve akış hızı fazla olan Sulama kanalları boğulma vak’aları için açık birer tehdit unsurudur. Sonuç olarak bizler gerekli tedbirleri alırken, vatandaşlarımızdan da beklentimiz olası olumsuz durumları yaşamamak adına bir kez daha belirtmek gerekirse Boğulma riskine karşı aileler çocuklarına sahip çıkarak Baraj, Göl, Sulama Kanalı ve Akarsu kenarlarından uzak durulmasını sağlamalıdırlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden DSİ’den Gölet Ve Sulama Kanalı Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DSİ’den Gölet Ve Sulama Kanalı Uyarısı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ekim 2019, Pazar
 • İmsak
  05:42
 • Güneş
  07:02
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:23
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı