ANTALYA HABERLERİ

DSİ Bölge Müdürü Özgür, Şube Müdürleriyle Buluştu

IHA
06 Ekim 2015 - 11:43Son Güncelleme : 06 Ekim 2015 - 11:44

DEVLET SU İŞLERİ 13. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İSTİŞARE TOPLANTISI SERİK İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IHA

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Müdürlüğü istişare toplantısı Serik İşletme Baş Mühendisliği toplantı salonunda yapıldı.
DSİ 13. Bölge Müdürlüğü 2015 yılı faaliyetlerinin değerlendirme ve istişare toplantısı Serik İşletme Baş Mühendisliği toplantı salonunda yapıldı. DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür’ün başkanlığında yapılan toplantıya Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Nazif Kök, Özhan Erdanışman, Köksal Buğra Çelik ve Şube Müdürleri katıldı. Toplantıda, Bölge Müdürü Özgür, “Su ve toprak kaynaklarını geliştirmek için ülkemizde 61 yıllık bir tarihe sahip kurumumuz barajlar ve göletler ile Suyu depolamakta, depoladığı Suyu enerjide, tarımda içmesuyun da ve sanayide olmak üzere insanoğlunun istifadesine sunmaktadır. DSİ olarak gerçek manada Ülkemiz ve Dünya Turizminin başkenti Antalya’mıza 2015 yılında da çok büyük yatırımlar kazandırdık” dedi.
Mevsim olarak yağışlı bir döneme girildiğini hatırlatan Özgür, “Olası taşkınlarda ki olumsuzlukları ortadan kaldırmak için önceden her türlü tedbiri almalıyız. Ekip olarak her daim arazide olmalıyız. İşlerimizi bire bir kontrol etmeli eksikliklerimizi anında gidermeliyiz.
2016 yılına da hazırlıklarımızı tamamlamak yeni yıla ve yeni projelere karşıda sinerji toplamak, motivasyon sağlamak istedik.”
Antalya ve bağlı 19 ilçede çalışmalara devam ettiklerini belirten Özgür, “bir damla Suyu boşa akıtmadan daha verimli hale getirerek vatandaşımızın istifadesine sunmak ve Kuruluş gayemiz olan taşkınla mücadelede insanların can ve mal emniyetini en yüksek düzeyde korumaktır. İkmal ettiğimiz Devasa büyüklükteki Su yapıları ile vatandaşımızın mahsulüne bereket katıyoruz. Böylece vatandaşımız kazanıyor, vatandaşımız kazanınca da ülkemiz kazanıyor” diye konuştu.
Bölge Müdürü Turkay Özgür’ün konuşmasının ardından Şube Müdürleri, üdürlüklerinin faaliyetleri ile ilgili sırayla sunum yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden DSİ Bölge Müdürü Özgür, Şube Müdürleriyle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DSİ Bölge Müdürü Özgür, Şube Müdürleriyle Buluştu haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:30
  • Guneş
   06:13
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:53
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı