ANTALYA HABERLERİ

DSİ Bölge Müdürü Özgür’den Hafta Sonu Mesaisi

IHA
07.09.2015 - 10:26Son Güncelleme :

DEVLET SU İŞLERİ 13. BÖLGE MÜDÜRÜ TURGAY ÖZGÜR, NARAS SULAMASI VE KARACAÖREN 2 BARAJINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

IHA

Devlet Su işleri (DSİ) 13. Bölge müdürü Turgay Özgür, Naras Sulaması ve Antalya İçmesuyu İsale hattında incelemede bulundu.
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yarımcısı Köksal Buğra Çelik, Şube Müdürleri ve Kontrollük teşkilatı ile birlikte Naras Barajı Sulaması ve Karacaören (2) Barajı İsale hattında devam eden çalışmaları inceledi. İnşaat alanlarında ki incelemelerinin ardından şantiyelere geçen Bölge Müdürü Özgür işlerin ilerleme seviyeleri hakkında kontrollük teşkilatından bilgi alarak şantiye defterlerini imzaladı. İncelemelerinin ardından Özgür, Naras Barajı Sulaması ve Karacaören (2) Barajı İsale hattında devam eden çalışmaları incelediklerini söyledi.
Naras Sulaması’nın tamamlandığında 71 bin 420 dekar tarım alanını cazibeli olarak sulayacağını belirten Özgür, “Naras Barajı Sulaması işimizin ikmaline yaklaşmış bulunmaktayız. Bir projeyi daha finale götürmenin mutluluğu içerisindeyiz, Ø 2300 mm boruların km 0+360’da döşeme çalışması ve Ana hat ile yedek hatlarda sanat yapılarının ikmali devam etmektedir. Fiziki olarak yüzde 80 gerçekleşme sağladığımız Naras Barajı Sulama inşaatımızın kalan kısımlarını da inşallah çok kısa bir sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın istifadesine sunarak bu bölgede ki mümbit toprakları suya kavuşturmuş olacağız” dedi.
Karacaören (2) Barajı İsale hattında da incelemelerde bulunduk hatırlatan Özgür, “İsale hattımızda Boru Kazı, Kaynak ve Dolgu çalışmaları devam etmektedir. Karacaören (2) Barajı İsale Hattı inşaatı işi kapsamında 6 adet sanat yapısı, 7 bin 250 metre servis yolu, 7 bin 443 metre borunun montajı ve 6 bin 406 metre hidrostatik test tamamlanmıştır. Çalışmalar km 10+116 ile km 12+700 arasındaki kısımda devam etmektedir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden DSİ Bölge Müdürü Özgür’den Hafta Sonu Mesaisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DSİ Bölge Müdürü Özgür’den Hafta Sonu Mesaisi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı