Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dram üstüne katliam

  Serdar ÖZGÜR / DHA
  01 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 01 Haziran 2013 - 02:54

  Afganistan’dan kaçıp Karaman’a yerleşen Afzaly ailesinin acı sonu. 19 yaşındaki Nezar Afzaly gece yarısı anne, baba, kız kardeşi ve ablasını, ardından evdeki kediyi keserek öldürdü.

  Ailesiyle birlikte 6 ay önce Van’dan gelip Karaman’a yerleştirilen ve psikolojik rahatsızlığı olduğu öne sürülen Afganistan uyruklu Nezar Afzaly (19), dün gece iddiaya göre Kenzi Caddesi’ndeki tek katlı evin salonunda bilgisayarla oyalanırken az miktarda da alkol aldı. Nezar Afzaly, 02.45 sıralarında ailesi uykudayken ekmek bıçağıyla kardeşi Mesude Afzaly’i (17) yatağında bıçaklayarak öldürdü.

  PEŞLERİNDEN KOŞTU

  Gürültüye uyanan ablası Naciye Afzaly’ı (23) öldürmek istedi. Nafize Afzaly, çığlık atıp odadan kaçtı. Çığlık üzerine annesi Nesibe Afzaly (52) ve babası Ahmet Afzaly (52) de uyandı. Nezar Afzaly, korkudan kaçıp kurtulmaya çalışan annesi ve ablasını evin bahçesinde öldürdü, babasını da evin önündeki caddede bıçaklayarak ağır yaraladı.

  EN SON KEDİYİ KESTİ

  Evde besledikleri kediyi de kafasını kesip öldüren Nezar Afzaly, kanlı elbiselerle fırına ekmek almaya gitti. Güçlükle Türkçe konuşan Nezar Afzaly, aldığı ekmeği fırının önünde yemeye başladı. Fırında çalışanların “Kaza mı yaptın?” diye sormasına rağmen konuşmayan Afzaly için ambulans çağırıldı. Nezar Afzaly, sağlık görevlilerine önce eve uğramalarını, ardından hastaneye gitmelerini söyledi. Sağlık görevlileri eve gittiğinde acı gerçek ortaya çıktı.

  2 ay önce  kardeşi intihar etti

  AFZALY ailesi ülkesindeki yaşanan olaylar nedeniyle 20 Kasım’da kaçak yollarla Van’dan Türkiye’ye girdi ve fark edilince Van Valiliği aracılığıyla Karaman’a gönderildi. 7 Ocak’ta sığınmacı olarak kabul edilen aileye ‘zorunlu serbest ikamet’ izni verildi. Ailenin en küçük ferdi 16 yaşındaki Milad Afzaly, 2 ay önce psikolojik bunalım sonucu kendisini asarak yaşamına son verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı