Dünya Haberleri

DÜNYA

  Dram sürüyor

  DIŞ HABERLER - DHA
  17 Ekim 2015 - 20:45Son Güncelleme : 17 Ekim 2015 - 20:47

  YENİ bir hayat kurmak amacıyla Ege ve Akdeniz üzerinde Avrupa’ya geçmeye çalışan mültecilerden yine kara haber geldi.

  Önceki gece ve dün sabah Türkiye’den Yunanistan’ın Midilli Adası’na ulaşmak üzere botlarla denize açılan toplam 16 mülteci öldü. Cuma gecesi üçü çocuk, biri yaşlı bir kadın olmak üzere 4 mültecinin cesedi Midilli kıyılarına vurdu, bir çocuk da kayboldu. Olayda 13 kişi kurtarıldı. Boğulan kadının akrabaları, kaçakçıların kendilerini zorla bota bindirdiklerini anlattı. 

  TOPLAM 3117 KİŞİ ÖLDÜ

  Dün sabah ise Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinden denize açılan bir başka mülteci grubunun botu battı. 12 göçmen öldü, 25’i Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Bodrum’dan Yunanistan’ın Kos adasına geçmeye çalışan, içerisinde Pakistan uyruklu oldukları öğrenilen 15 mültecinin bulunduğu lastik bot battı. 14 kişi kurtarıldı, bir kişi hayatını kaybetti. Yunanistan açıklarında batan başka bir bottaysa 15 göçmenden üçü çocuk, dört kişi yaşamını yitirdi. 2015’te Avrupa’ya geçmeye çalışan topla 3117 göçmen Akdeniz ve Ege’de hayatını kaybetti. 

  BRANDA ALTINDA AFGANLAR

  İSTANBUL İl Jandarma Komutanlığı ekiplerine perşembe günü Pendik, Kurna Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çok sayıda kaçak göçmen olduğunu belirledi. Ormanlık alana giden ekipler, naylon branda altında kendilerini yağmur ve soğuktan korumaya çalışan 28’i çocuk, 11’i kadın toplam 61 Afganı yakaladı. Afganların yakalanma anı jandarma kameraları tarafından görüntülendi. Jandarma kamerasına yansıyan görüntülerde, Afganlar bir duvar kenarına tutturdukları naylon branda altında oturdukları görülüyor. Bazı kaçakların  ise oldukları yere serdikleri battaniyelerin üzerinde  yattıkları görüntülere yansıdı. 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı