Dr. Ören ülkücü kavgası

Hürriyet Haber
17.07.2001 - 01:39 | Son Güncelleme:

Ülkücüler, İhlas Holding'in ve Türkiye Gazetesi'nin sahibi Enver Ören'e internette savaş açtı. Ören'in MHP Lideri Devlet Bahçeli'den destek alamadığı için şirketlerinde ülkücü tasfiyesi başlattığını iddia eden www.ulkucu.org adlı internet sitesi, İhlas ürünlerine boykot çağrısı yaptı.

Türkiye Gazetesi'ne kuruluşundan itibaren başta okuyucu olarak büyük destek veren ülkücüler ile gazetenin ve İhlas Holding'in sahibi Enver Ören arasındaki kırgınlık, sanal ortamda kavgaya dönüştü.

Dr. Muhsin Kadıoğlu'nun yönetiminde yayın yapan ‘‘www.ulkucu.org’’ adlı internet sitesi, İhlas Finans'ın batışından önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret eden, ancak o görüşmede umduğu desteği bulamayan Enver Ören'in başta Türkiye Gazetesi olmak üzere İhlas Grubu şirketlerindeki ülkücüleri kademeli olarak işten attığını öne sürdü. İnternet sitesi, İhlas Holding ürünlerine karşı boykot başlattı.

Bağımsız ülkücülerin fikir meydanı olarak bilinen ‘‘www.ulkucu.org’’ adlı internet sitesi, ülkücülerin İhlas Grubu ürünlerine karşı protesto kampanyası başlatıp başlatmaması konusunu oya sundu. Oylamaya katılan ülkücülerin yüzde 55'i ‘‘İhlas'ın tüm ürünlerini almayalım’’ derken, yüzde 15'i ise ‘‘önemsiz bir olay, protesto etmeyelim’’ şeklinde oy kullandı.

www.ulkucu.org'a göre, işten çıkarma operasyonu İhlas Finans'ın batışından önce yapılan Enver Ören-Devlet Bahçeli görüşmesinin hemen sonrasında başladı ve adım adım ilerleyerek bu noktaya gelindi.

ÜLKÜCÜLER KIZGIN

Bu gelişmelerden sonra ülkücüler ‘‘İhlas Holding'in hızla büyümesini kendilerinin okuyucu, tüketici ve çalışanlar olarak verdikleri desteğe’’ bağlarken, İhlas yöneticileri de aynı siteye gönderdikleri elektronik postalarda ‘‘Ülkücü camia en zor günlerinde Türkiye Gazetesi'nin medya desteğini gördü ve bugün iktidara bu sayede geldi’’ görüşünü savundu.

Ülkücü web sitesinde, ‘‘Sırtını dayadığı Türk milliyetçilerini, kanının son damlasına kadar sömüren İhlas Holding'in patronu Dr. Enver Ören'in Bahçeli'ye kızarak Türkiye Gazetesi'nde çalışan ülkücülerin işine son vermesi bardağı taşıran son damla oldu... Türkiye'nin birçok bölgesinde haberi duyan binlerce Türk milliyetçisi Türkiye Gazetesi'ni bıraktı. Artık İhlas patentli hiçbir ürünü de almayacaklar’’ şeklinde sert ifadelere yer verildi. Sitede ayrıca ‘‘Mücahid oldu, little yankee’’ başlıklı haberde Mücahid Ören'in ABD vatandaşı oluşu da eleştiriliyor.

Cami duvarı uyarısı

Ülkücülerin internet sitesine gönderilen bir elektronik postada şu görüşlere yer verildi:

‘‘Sitenizi görünce heyecanlandım. Ancak açınca hayal kırıklığına uğradım. İhlas Holding'e savaş açmışsınız. Yapmayın beyler. Aklıma cami duvarı geliyor. 12 Eylül'de sokakta dolaşan yüzlerce ülkücüye bu işyeri kucak açtı. Gemi batarken gemiyi ilk terkeden duruma düşmeyin. Fareleri hatırlatmak istemiyorum. Hey gidi günler hey. Bu dava rahmetli Başbuğ ile birlikte sona ermiş de haberimiz yokmuş meğer.

Ulkucu.org'un bu elektronik postaya cevabı ise oldukça sert oldu. ‘‘Bre cahil’’ diye başlayan yanıtta şöyle denildi:

‘‘Gönderdiğin iletiden senin Türkiye Gazetesi Almanya Servisi Müdürü Ali İbrahimoğlu olduğun açıkça anlaşılıyor. Yoksa şeyhiniz Işık Efendi'nin sahte imza ile ilmihal yazması gibi sahtekarlık ruhunuza mı işledi. Demek siz ülkücüleri böylesine saf görüyorsunuz. Bizler gerek sizin gibi ülkücü görünümlü mankurtlar, gerekse İhlas kelimesinin arkasına saklanan sahtekarlarla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Kimin Cami kimin duvar ve kimin cami duvarı olduğunu zaman gösterecek. Umarız o gün yanınızda gülsuyu bulunur. Yoksa kokunuzdan kaçtığınızda kokunuz sizinle gelecek.’’
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı