ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Dr. Ali İhsan Ökten, Nusayriliğin kitabını yazdı

DHA
09.02.2018 - 10:48Son Güncelleme :
DHA


 
ADANA, (DHA) -ADANA'da Doç. Dr. Ali İhsan Ökten'in Anadolu'nun Sırlı Aynası: Arap Aleviler/Nusayriler konusunda yazdığı kitabın imza günü, fotoğraf sergisi, müzik dinletisi  ve 'Çokkültürlülük ve Hoşgörü kapsamında Arap Aleviliği' konulu söyleşi  Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde yapılacak.
Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi Klinik Şefi ve aynı zamanda Adana Tabip Odası Başkanı olan Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, cerrahlıktaki başarısını yazarlıkta da göstererek bir çok kitap yazdı. Kitap tanıtım ve imza günüyle ilgili bilgi veren Doç. Dr. Ökten, "Amacım bugüne kadar Arap Aleviliğinin dini boyutundan ele alındığını, tarihsel süreç içinde yanlış ve eksik anlatıldığını, bu bakış açısından yola çıkarak Anadolu'nun  yeterince anlatılmamış ve araştırılmamış inançlarından Nusayrilik (Arap Aleviliği) hakkında; tarihsel gelişim süreçleri, inançlarındaki özellikleri, geçiş dönemleri, gelenek ve görenekleri, sosyal ve kültürel özellikleri ve bunlara bağlı uygulamaları çeşitli kaynaklardan ve kendi ağızlarından  incelediğini ayrıca alan çalışmasında konu başlıkları doğrultusunda günümüzde unutulan veya yaşatılmayan bazı  kültürel değerler kurgusal-belgesel tarzda fotoğraf çalışması yapılarak  çekildiğini, çalışmadaki amacının sadece Arap Alevi  halkına değil ülkemiz  geleceğine ait bir eser bırakmak olduğunu belirtmiştir" dedi.
TÜM ADANALILAR DAVETLİ
Doç. Dr. Ökten, 10 Şubat'ta  saat: 14.00'de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek tanıtım ve imza gününe tüm sanatsever Adanalıları davet etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Dr. Ali İhsan Ökten, Nusayriliğin kitabını yazdı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Kasım 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı