KÜTAHYA HABERLERİ

DPÜ’lü Akademisyene Araştırmacı Ödülü

IHA
01.07.2015 - 10:38Son Güncelleme :

MESUT ALPER GEZER

IHA

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İİBF Araştırma Görevlisi Mesut Alper Gezer, Polonya’da ’Genç Araştırmacı Ödülü’ne layık görüldü.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İİBF Öğretim Üyesi Doç.Dr. Fatih Çelebioğlu, Araştırma Görevlisi Mesut Alper Gezer ile birlikte hazırladıkları European Regional Science Association tarafından Polonya’da gerçekleştirilen "3rd INTERNATIONAL CONFERENCE ON URBAN AND REGIONAL ECONOMICS" isimli kongrede sunulan "Manufacturing Sector Concentrationand Seeking for Alternative Region beside Marmara Region in Turkey: A Spatial Data Analysis" başlıklı çalışma, sunumu gerçekleştiren Araştırma Görevlisi Mesut Alper Gezer’e Genç Araştırmacı Ödülü (Young Research Prize) kazandırdığını bildirdi.
Mesut Alper Gezer aldığı ödül ile ilgili şu bilgileri verdi: “11-12 Haziran tarihleri arasında Polonya’nın Katowice şehrinde ERSA tarafından organize edilen 3. Uluslararası Kentsel ve Bölgesel Ekonomiler Konferansına "Manufacturing Sector Concentration and Seeking for Alternative Region beside Marmara Region in Turkey" adlı bildiriyle katılarak Genç Araştırma Ödülüne (Young Research Prize) layık görüldüm. Oldukça verimli geçen konferansa, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden yoğun katılım gerçekleşmiştir.Konferansın bilim kurulu başkanı Prof.Dr. Krystian Heffner tarafından konferans sonunda en iyi araştırma ödülü açıklanınca adımı duyduğumda oldukça heyecanlanırken, üniversitemiz ve ülkemiz adına gurur verici anlar yaşadım. Prof. Heffner, Duranton-Puga indexini imalat sanayi açısından ele alarak Türkiye’ye uyarlamamızı ve gelişmiş 2. bir bölgenin Türkiye’nin hangi şehirlerinde söz konusu olabileceğini araştırdığımız çalışmamızı oldukça beğendiklerini söylemişlerdir. Bu nedenle de konunun ilginçliği ve çalışmanın içeriği bakımından bu ödüle layık olduğumu ifade etmişlerdir. Daha sonraki konferanslarda da bizleri aralarında görmekten memnuniyet duyacaklarını da ayrıca belirtmişlerdir.” (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden DPÜ’lü Akademisyene Araştırmacı Ödülü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DPÜ’lü Akademisyene Araştırmacı Ödülü haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:58
  • Guneş
   07:40
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı