Ege Haberleri

EGE

  DP'li Uysal “Büyük bir hatadan dönüldü”

  Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)
  11.09.2012 - 11:56 | Son Güncelleme:

  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Mehmet Kocadon'un tahliye olmasını büyük bir sevinçle karşıladıklarını belirtti.

  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin Bodrum eski Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un tahliye olmasını büyük bir sevinçle karşıladıklarını belirtip, “Büyük bir hatadan dönüldü. İtibarımızın zedelenmesine yönelik bir niyet gördük. O niyeti de hiçbir şekilde tasvip edebilmemiz mümkün değil. Başkanımız kaldığı yerden milletin kendisine olan güvenini katmerlendirerek hizmetlerine devam edecek” dedi. Uysal, Afyonkarahisar’daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamayla ilgili olarak da Genelkurmay Başkanlığı'nın verdiği bilgilere güvenmek istediklerini dile getirdi.

  DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin Muğla İl Başkanı Zekai Alper'in bir süre önce hayatını kaybeden babası Ekrem Alper'in Kurşunlu Camii'ndeki cenazesine katıldı. Cenazenin ardından DHA muhabirinin sorularını yanıtlayan DP Genel Başkanı Uysal, “Sayın Kocadon'un tahliye olması bizim için büyük bir mutluluk. Başından itibaren hukuka güvendiğimiz kadar başkanımıza olan güvencemizi çeşitli vesilelerle ifade ettik. Büyük bir hatadan dönüldü. İtibarımızın zedelenmesine yönelik bir niyet gördük. O niyeti de hiçbir şekilde tasvip edebilmemiz mümkün değil. Başkanımız kaldığı yerden milletin kendisine olan güvenini katmerlendirerek hizmetlerine devam edecek. Sayın başkan bu hafta içinde İçişleri Bakanlığı'na ardından da İdari Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurma ile ilgili olarak taleplerini yerine getirecek. Bakanlığın da bu hususta Bodrum gibi bir yerin Türkiye'nin olduğu kadar dünyanın da gözbebeği olan bir noktanın muallak süreç içerisinde yönetilmesini kabul edeceklerini zannetmiyorum. En kısa süre içerisinde Belediye Başkanımız görevine iade edilecektir” diye konuştu.
  DP'li Uysal, “Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı'nın verdiği bilgilere güvenmek istiyoruz. Süreç ve sorgulama devam etmektedir. Büyük bir faciaydı. Üzüntüyle karşıladık. Ben de oradaydım. Deprem olurcasına büyük bir patlamaydı. O saatte böyle bir işlemin yapılıyor olması, ne şekilde yapıldığının aydınlatılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı