Gündem Haberleri

  DP'li Erhan: Halk iki felaket arasında tercih yapmaya zorlanıyor

  ANKA
  06.07.2007 - 14:21 | Son Güncelleme:

  DP Genel Başkan Yardımcısı Çağrı Erhan, 22 Temmuz’da gerçekleşecek olan seçimlerde, halkın “AKP ile CHP-MHP zihniyeti” arasında tercih yapmaya zorlandığını savundu.

  DP'li Erhan, yaptığı yazılı açıklamasında, AKP’nin dört buçuk yıldır politikadan, emekli haklarına kadar her alanda Türkiye’yi “tahrip ettiğini” ve iktidara devam etmesinin “büyük felaket” olacağını ifade etti.

   Elli yılı aşkın demokratik ve siyasal hayatta “CHP ve MHP zihniyetinin tek bir çivi çakmadığını” ve millet değerleri üzerinden siyaset yaptığını savunan Erhan, bu iki partinin iktidara gelmesinin de felaket olacağını belirtti. Erhan CHP-MHP birlikteliğini “Türk demokrasisine deli gömleği giydirme heveslileri, 1999 seçimlerinde olduğu gibi bugün de MHP’nin omuzlarında Sol’a başbakanlık makamı sunmak arzusundadırlar. MHP, gönüllü olarak bu oyunun içerisindedir. Devlet Bahçeli, Deniz Baykal’ı omuzlarına almış, iktidarın alternatifi olarak takdim etmektedir” sözleriyle eleştirdi.

  Erhan, DP’nin milletin ortak sorunlarına çözüm bulma arayışında olduğunu belirterek, “Al birini vur ötekine açmazından büyük Türk milleti 22 Temmuz’da büyük bir başarıyla kurtulacaktır. Dört buçuk yıldır ülkeyi tahrip edenler ile birbirlerinin omzunda hükümete geleceklerini zannedenler sandığa gömülecektir” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı