Gündem Haberleri

  DP'de Celal Adan da istifa etti

  ANKA
  23.07.2007 - 12:44 | Son Güncelleme:

  Demokrat Parti'de istifa rüzgarı devam ediyor. İlk seçim sonuçlarının belli olmasıyla Mehmet Ağar genel başkanlıktan istifa ederken bugün de Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan istifasını verdi.

  Adan yaptığı yazılı açıklamada Demokrat Parti’nin baraj altında kaldığını hatırlatarak şunları söyledi:

  “Başarının da başarısızlığın da yegane takdir edicisi millettir. Her zaman demokrasinin ve özgürlüklerin temsilcisi olmuş bir partinin yetkili makamlarına gelmek kadar buradan gitmek de milletin rızası ile mümkündür. Bu seçimlerde Demokrat Parti’nin barajın altında kalmasının nedenleri elbette tartışılacaktır, fakat tartışılamayacak gerçek, bu partinin sahip olduğu siyasi miras, gelenek ve her zaman Türkiye’nin çimentosu olarak oynayacağı önemli roldür” dedi.

  Demokrat Parti’nin çizgisinin, doğru olduğunu ancak şartlar ve yaşanan çeşitli olayların milletle DP’nin buluşmasına engel olduğunu ifade eden Adan, şunları söyledi:

  ”Bu şartlar altında DP mirasının geleneğinin ve idealinin yeni bir değerlendirme ile yaşatılması, milletle kucaklaşmasının gelecek seçimlerde gerçekleşmesi çalışmalarına imkan tanımak amacıyla her zaman onur duyduğum, onur duymaya devam edeceğim genel başkan yardımcılığı görevinden istifa ediyorum.”

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı