Ege Haberleri

EGE

  DP izmir’de Çiller videosu krizi

  Can ÖZLÜ/ İZMİR, (DHA)
  27 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 26 Mayıs 2010 - 20:57

  Demokrat Parti Buca İlçe Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yayınlanan “Çiller videosu” İl Yönetimi’nde şaşkınlık yarattı. İl Başkanı Fatih Dalan ve Buca İlçe Başkanı Hasan Enet, videodan haberleri olmadıklarını söyledi.

  ANAVATAN ile sıkıntılı bir birleşme süreci yaşayan, bugünlerde ise yeni Genel Başkan arayışı içinde olduğu dilden dile dolaşan Demokrat Parti’de, il ve ilçe yönetimlerinde de kafalar karıştı.  DP Buca İlçe Başkanlığı, resmi internet sitesinde yayınladığı bir video ile Demokrat Parti adını alan Doğru Yol Partisi eski Genel Başkanı Tansu Çiller’e duydukları özlemi dile getirdi. Sitede yayınlanan video, mail yoluyla medyaya da servis edilince, parti il yönetiminde yeni bir kriz başladı. Videonun yer aldığı site linkinin, Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk’a da servis edilmesi ise şaşkınlık yarattı. Görüntülerde, Çiller’in başbakanken çektirdiği fotoğraflar slayt şeklinde gösteriliyor ve bir bayan sesi Çiller’e methiyeler düzen bir şiir okuyor. DP Buca İlçe Başkanı Hasan Enet, Çiller’in Başbakanlığı döneminden övgüyle söz eden ve “O gittiğinde Anayasa tartışmaları yoktu” sözleriyle başlayan videonun bilgisi dışında siteye konulduğunu söyleyerek kendini savundu. İlçe yönetim kurulu üyesi bir partilinin iyi niyetli bir yaklaşımla, internette dolaşan videoyu siteye koyup Cindoruk dahil olmak üzere herkesle paylaştığını belirten Enet, “Tabii basın ve genel merkez ile paylaşılması hoş olmamış” dedi. DP Buca İlçe Yönetim Kurulu Kemal Eker imzasıyla basın kuruluşlarına, DP Genel Merkezi’ne ve bizzat Hüsamettin Cindoruk’un kurumsal mail adresine gönderilen video DP İzmir İl Yönetiminde kafaların karışmasına neden oldu. İlçe başkanı Hasan Enet “Bir bilgim yok. Tabanda da Tansu Hanım’ın dönmesi için bir hareketlik var. Ancak bu gönderilen mail, propoganda amacıyla ‘Çiller’i geri istiyoruz’ anlamını taşımıyor. Basına ve genel merkeze gönderilmesi hoş değil. Arkadaşı uyardım” diye konuştu.
  DP İl Başkanı Fatih Dalan ise, ilçe başkanının videodan haberi olmadığını söylediğini belirtti, “Kötü niyet aramamak lazım” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı