MANİSA HABERLERİ

DP Genel Başkanı Uysal:

AA / Ferdi Uzun
26.02.2016 - 19:19Son Güncelleme :

- "Eğer samimilerse dokunulmazlıklardan başlayarak anayasa sürecini, millete iyi niyet beyanı olarak siyasi partiler yasasını, seçim sistemi çerçevesinde bu değişiklikleri ortaya koyalım"

AA / Ferdi Uzun

MANİSA (AA) - Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğini belirterek, "Eğer samimilerse dokunulmazlıklardan başlayarak anayasa sürecini, millete iyi niyet beyanı olarak siyasi partiler yasasını, seçim sistemi çerçevesinde bu değişiklikleri ortaya koyalım" dedi.

Uysal, partisinin Şehzadeler ilçesindeki il binasını ziyaret ederek, partililere hitap etti.

Konuşmasında Türkiye'nin değişime ihtiyacı olduğunu belirten Uysal, iç ve dış politikanın yeniden ele alınması gerektiğini ifade etti.

Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğini vurgulayan Uysal, "Eğer samimilerse dokunulmazlıklardan başlayarak anayasa sürecini, millete iyi niyet beyanı olarak siyasi partiler yasasını, seçim sistemi çerçevesinde bu değişiklikleri ortaya koyalım" diye konuştu.

DP'nin eski gücüne kavuşması için destek isteyen Gültekin Uysal, şunları söyledi:

"Türkiye'nin siyasette alt üst oluşu dolayısıyla merkez sağ gelenek içerisinde gönül çizgisiyle buralarda hizmet etmiş, oyuyla desteğiyle buralarda bulunmuş insanlarımızı yeniden, çıkmaz sokakta yolunu bulması ve Demokrat Parti'yi yeniden kuvvetlendirmek için burada olma çağrısında bulunuyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden DP Genel Başkanı Uysal: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 19 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DP Genel Başkanı Uysal: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı