Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DP, Cumhuriyet’i yaşatmak için geliyor

  Hürriyet Haber
  10 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 10 Kasım 2009 - 00:29

  Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, “Biz katı muhalefet yapmak, bir iktidarı yıkmak için gelmiyoruz. Biz cumhuriyeti yaşatmak, cumhuriyetin demokrasi etiketini yapıştırmak için geliyoruz” dedi.

  DP-ANAVATAN birleşmesinin ardından, 100 üyeden oluşan Genel İdare Kurulu’nun (GİK) ilk toplantısı Balgat’taki eski ANAVATAN Genel Merkezi’nde yapıldı. Toplantının açılışında konuşan Cindoruk, yaptıkları kongreye değinerek, bunun sürdürülebilir bir demokrasi için ümit olduğunu ifade etti. Türkiye’deki demokrasi rejiminin renk değiştirdiğini anlatan Cindoruk, rejimin başbakanlık rejimi haline geldiğini savundu. Cindoruk, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere TBMM, YÖK, Merkez Bankası başkanlarını tayin ettiğini, siyaseti tek başına yaptığını, meclis denetimi ve yargıyı devre dışı bıraktığını hatta Anayasa Mahkemesi ile kavga ettiğini” öne sürdü.

  ANAP gitti Özal kaldı

  Anavatan Partisi Genel Merkezi, geçen haftasonu yapılan ve partinin kapatılarak DP çatısı altına girmesinin ardından “Demokrat Parti Genel Merkezi Turgut Özal Kampüsü” ismini aldı. 26 yıllık Anavatan Partisi’nin kapatılmasıyla binadaki tabelalar da indirildi. Ancak binadaki Turgut Özal’ın fotoğrafları yerinde kaldı. Mesut Yılmaz’ın da katıldığı DP’nin ilk Genel İdare Kurulu toplantısı da bu binada yapıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı