« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Doyumsuz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Güven TANER

Daha başlangıçta oyunu yönlendiren Beşiktaş, öylesine güzelliklerle dolu, görkemli bir 5'inci dakika oynadı ki... Topu sürekli olumlu kullanıp, evirdi, çevirdi ve Oktay'la PSG ağlarına yerleştirdi. Bu doyumsuz dakikadaki doğruların ürettiği gol aynı zamanda Oktay'a aranan moralin ana güç kaynağı oldu.

Gol sonrasında sağanak yağmur bile durdu. Gökyüzü başka işe boş verip, Beşiktaş'ı izlemeye koyuldu. Beşiktaş güzelliklerini pek az gizledi. Pres yaptı, top kazandı, doğru paslar attı, hücumda çoğaldı, rakip atakları daha orta alanda durdurdu. Görmeseydim, bu takımın Kayseri'de kaybettiğine beni inandıramazdınız. PSG 20 dakika sonra bir ara oyunu dengeledi ama Fevzi'yi rahatsız edecek tek fırsat dahi üretemedi. 41. dakikada Erkan sağdan bindirdi, kaleci topunu zor çıkardı. Sola giden meşin yuvarlak Serdar'la geri döndü ve Oktay'la yeniden PSG filelerine gitti. Bu dakika da görkemliydi. Özellikle sık sık yüklendiğimiz Erkan ve Serdar her şeyi doğru yaparak hem golü kazandırdılar, hem gönlümüzü kazandılar. İlk yarının tek olumsuzluğu Alpay'ın Simone ile futbol dışı takışması, atışması ve sarı kart görmesiydi.

İyi Beşiktaş ikinci yarıda da sahnedeydi. 65. dakikaya kadar üç, hatta dört pozisyon da üretti. Fakat bir savunma hatasından da kendini kurtaramadı. İzninizle ben yorumu burada kesiyorum. Sonraki Beşiktaş'tan size bu yıl epey anlattım çünkü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler