Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Doyamadım

Muhteşem dönüş. Tek kelime ile harika bir atmosfer harika bir futbol ve yarım düzine gol.

İkinci yarının ilk maçında Beşiktaş taraftarı İnönü'de futbol şovu izlediler. Türkiye Futbol Federasyonu işini biliyor kardeşim. İkinci yarının açılış maçını Beşiktaş ile oytanıp ligin kalitesini ilk maçta dünyaya seyrettirdi. Doyamadım ne futbola ne gollere. Maçın  bitmesini hiç istemedim.
 
Bu Beşiktaş izlenir, bu takım bırakın bu ligde dünyada bile izlenir. Bakın Jose Mourinho bile Beşiktaş' ı takip ediyormuş. Tam beş gol. Gollerin detaylarını herkes yazdı çizdi ben bundan bahsetmeyeceğim. (Nobre ve Guti 2, Simao)
 
Bazı yazıları okudum diyorlar ki; Beşiktaş 5 gol attı ama kalesinde de 4 -5 pozisyon verdi. Bırakın abi. Başarıyı alkışlayın. Neden Beşiktaş' ın 5 atıp, 15 kaçırdığından bahsetmiyorsunuz. Quaresma biraz asist yapayım deseydi, bu maçta bir düzine gol olurdu.
 
Yeni transferler ilk kez İnönüde görücüye çıktılar. Takıma daha tam adapte olamamışlar. Almeida ve Fernandes çok etkili değillerdi. Simao tam bir takım oyuncusu ve görev adamı.
 
Sahada Guti şov vardı. İçmeden adamları sarhoş etti. Onlar nasıl paslardı yarabbi. 60 - 70 metreden ara pasları gönderdi. Yaşı başı dediler, yok onu dediler yok bunu dediler. Alın size Guti. Bu adam tam bir profesyonel. Yaşı başıda umurumda değil. Keşke genç olupta 10 sene daha Beşiktaş forması giyebilseydi. Türk futbolu ve futbolcusu ondan çok şeyler öğrenecektir. Alkışlarım sana sevgili Guti, oynadığın futbolla bunu hak ediyorsun.
 
Ya Hilbert' e ne demeli. Her geçen gün daha iyiye giderek takımın bankolarından oldu. Defansda sağlam, ofansda hızlı. Birde iyi orta yapmaya başlarsa vay rakiplerin haline.
 
Şimdi söyleyeceklerim bazı kişileri kızdıracak belki ama Beşiktaş' ın Türkiye' de rakibi yok. İnanın bana yok. Beşiktaş eğerki zirveden 8-9 puan geride olsaydı şampiyonluğu için çok iddalı konuşurdum. Bu sene çok zor hatta hayal. Ah vahh diyorum o ilk yarıda pisi pisine kaybettikleri puanlara.
 
İlk yarıda giden puanlar Türk futbolunun sert ve öldüresiye oynanmasından kaynaklı. Tam sakatlar ordusu olmuştu Beşiktaş. Umarım bu kötü şans 2. yarıyla beraber biter.
Anıtlar kurulu kararını ne zaman verecek. Başka yerde bana dünyanın en iyi sahasını yapıp verseler değişmem İnönü' ye. Üstümüze yıkılana kadar devam etsinler derim. Artık bizimde modern bir stada ihtiyacımız var.
 
Bu maçı ölçü olarak kabul etmeyenler, çarşamba günü oynanacak Trabzon maçını ölçü olarak alacaklarmı bakalım. O maçtan sonra görüşmek üzere.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI