İZMİR HABERLERİ

Dövüş sanatları ustalarının güçbirliği

DHA
29.04.2017 - 10:47Son Güncelleme :
DHA

Mehmet KURT/ İZMİR, (DHA)- İZMİR'de, uluslararası yakın koruma ve dövüş sanatları uzmanı, eğitimci Süleyman Kocabıyık ile İranlı dövüş sanatları ustası, aksiyon filmlerinin vazgeçilmez dublörü Mohammad Dawood Mohammadi işbirliği yapma kararı aldı. İkili, yakın koruma eğitimi verip, aksiyon filmi çekecek.
İranlı dövüş sanatları ustası, aksiyon filmlerinde dublörlük yapan 30 yaşındaki Mohammad Dawood Mohammadi, eşiyle birlikte İzmir'e yerleşti. 8 yaşından bu yana dövüş sanatlarıyla ilgilenen ve İran özel kuvvetleri başta çok sayıda kuruma eğitim veren Mohammadi, Michael Jackson, Mike Tyson, Cristiano Ronaldo, Kevin Costner ve Paris Hilton gibi çok sayıda ünlü ismin yakın korumalığında görev alan, İzmirli uluslararası yakın koruma ve dövüş sanatları uzmanı eğitimci 30 yaşındaki Süleyman Kocabıyık'ı ziyaret etti. Bu ziyaretten işbirliği kararı çıktı. Mohammadi'nin 2 ay önce Türkiye'ye, İzmir'e geldiğini söyleyen Süleyman Kocabıyık, şöyle dedi:
"Tanıştıktan sonra çok sayıda konuda uyumlu olduğumuzu farkettik, iş ve güç birliğine gitme kararı aldık. Mohammadi ile birlikte Türkiye'de ilk kez uluslararası yakın koruma eğitimi ve özel güvenlik görevlilerine eğitim vereceğiz. Planımızın bir diğer parçası ise aksiyon filmleri. Mohammadi, İran'da çekilen çok sayıda aksiyon filminde yönetmen ve oyuncu olarak görev aldı. İzmir'de aksiyon filmi çekme ile ilgili hazırlıklarımızı tamamladık. Çekeceğimiz fragmanları internet ortamına atacağız. Gelecek teklifleri sonra değerlendirerek ona göre bir yön çizeceğiz."
Türkiye'ye hep gelmek istediğini belirten Mohammadi ise, Türkiye'de, film sektörü ve Uzakdoğu savaş sanatları konusunda bir şeyler yapmak isteğiyle, sürekli araştırma içinde olduğunu anlatırken şöyle konuştu:
"Süleyman Kocabıyık'ı internette gördüm. Kendisini araştırdığımda uluslararası alanda tanındığını ve başarılı olduğunu gördüm, ona ulaşmayı denedim. Süleyman Kocabıyık, beni İzmir'e misafir olarak davet etti, geldik. Projelerimizden bahsettik ve ortaklaşa gerçek bir aksiyon filmi çekme kararı aldık. Birçok aksiyon filmlerinde dünyaca tanınmış aktörler bile dublör kullanıp sanki tüm o meşakkati kendileri çekmiş gibi başrolde olurlar. Tüm meşakkati biz çekelim, baş rolde de biz olalım dedik ve filmimizi yazmaya başladık. Mayıs sonuna doğru tanıtım amaçlı 2'şer dakikalık 2 ayrı fragmanı sosyal medya ve sizlerin aracılığı ile ekranlara duyurmayı planlıyoruz. Filmimiz diğer filmlerden elbette farklı olacak. Üstelik herkesin çok seveceğine de eminim. Çünkü gerçek hayattan alıntıları işleyeceğiz ve biraz da Türkiye'deki günlük hayata kısa değinmelerimiz olacak. Hem gülüp hem de işte aksiyon budur diyeceğiniz bir film olacak. Beyaz perdeden önce bu bir internet filmi ve ortalama 40 dakika süreli bir yapım olacak. Halktan gelen tepki düşündüğümüz gibi olursa, sinema versiyonu olarak da filmi tamamlayıp, beyaz perdedeki yerimizi elbette alacağız."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Dövüş sanatları ustalarının güçbirliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 10 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dövüş sanatları ustalarının güçbirliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı