MALATYA HABERLERİ

Döviz Kurlarındaki Artış Cep Telefonu Sektörünü Olumsuz Etkiledi

IHA
18.08.2015 - 17:09Son Güncelleme :

DÖVİZ KURLARINDAKİ ARTIŞ CEP TELEFONU SEKTÖRÜNÜ OLUMSUZ ETKİLEDİ

IHA

Koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması ve hükümetin kurulamaması piyasalarda hareketliliğe sebep olurken özellikle Doların TL karşısındaki tarihi artışı birçok sektörü olumsuz yönde etkiledi.
Piyasalardaki belirsizlik ve döviz kurlarındaki artıştan olumsuz yönde etkilenen sektörlerden bir tanesi de cep telefonu sektörü. Bu işle uğraşan esnafın tek isteği ise, piyasalardaki belirsizlik ortamının sona ermesini sağlayacak adımların bir an önce atılması.
Malatya’da cep telefonu sektörü ile uğraşan esnaf Sami Bayram, dövizin yükselişi ve piyasada oluşan tablo ile alakalı konuşarak, “Doların ve Euro’nun siyasi belirsizlikten dolayı yükselişi tüm piyasaları olumsuz yönde etkilediği gibi bizi de olumsuz yönde etkiliyor. Sonuçta bizde evimize ekmek götürme derdindeyiz, siyasilerin bir an önce adımlar atması gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Siyasi belirsizlikten dolayı piyasada bir durgunluk yaşandığını belirten Bayram, “Yaşanan bu durgunluğa çözüm bulmak adına esnaf olarak bizim elimizden gelen bir şey yok. Herkes gibi bizde şu an sıkıntı yaşıyoruz, artık koalisyon mu kurulacak yoksa tekrar seçime mi gidilecek buna bir an önce karar verilmeli ve yapılması gerekenler yapılmalı” dedi.
Dövizdeki artışın kendilerine olumsuz yansıdığını dile getiren Bayram “Telefon sektöründe parası olan telefon alır, telefon gıda gibi temel bir ihtiyaç değil ama bizde sonuçta evimize ekmek götürüyoruz, Doların ve Euronun siyasi belirsizlikten dolayı yükselmesi tüm piyasayı etkilediği gibi bizi de etkiliyor. Sattığımız ürünlerde zaten uçuk fiyatlar var, bir de üstüne dövizdeki artıştan dolayı zam gelince fiyatlar fırlıyor ve bu da bizi etkiliyor sonuçta bizim ekmek kapımızda burası” diye konuştu.
Ülkenin bir an önce düzlüğe çıkması gerektiğini sözlerine ekleyen Bayram “Eğer bu şekilde devam ederse hepimiz zarar görürüz. Siyasiler artık bütün olsunlar çünkü siyasilerin yaptığı her olay bize olumsuz şeklide yansıyor. Öncelik vatandaş olması lazım eğer bunu yaparlarsa ülke sağlıklı bir ortama kavuşur” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Döviz Kurlarındaki Artış Cep Telefonu Sektörünü Olumsuz Etkiledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Döviz Kurlarındaki Artış Cep Telefonu Sektörünü Olumsuz Etkiledi haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:48
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı