Gündem Haberleri

  'Döv' dedi ,öldürdü

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  10.07.2007 - 13:00 | Son Güncelleme:

  Adana'daki beş yıldızlı Seyhan Oteli’nin sahibi Ataman Fedai’nin çiftliğinin kahyası 60 yaşındaki Taner Ünlü bıçaklanarak öldürüldü.

   Katil zanlısı 27 yaşındaki Ali Okay ile azmettirici olduğu öne sürülen Ünlü'nün kayınbiraderi 58 yaşındaki İsmet Gür tutuklandı. Ünlü ile aynı çiftlikte çiftçibaşı olan Gür, “İki yeğenimin kendinden olmadığını ileri sürüp DNA testi yaptırmak isteyince dövülmesini istedim. ‘Öldür’ demedim” dedi.

  Adana'daki beş yıldızlı Seyhan Oteli’nin sahibi Ataman Fedai’nin çiftliğinin kahyası 60 yaşındaki Taner Ünlü bıçaklanarak öldürüldü. Katil zanlısı 27 yaşındaki Ali Okay ile azmettirici olduğu öne sürülen Ünlü'nün kayınbiraderi 58 yaşındaki İsmet Gür tutuklandı. Ünlü ile aynı çiftlikte çiftçibaşı olan Gür, “İki yeğenimin kendinden olmadığını ileri sürüp DNA testi yaptırmak isteyince dövülmesini istedim. ‘Öldür’ demedim” dedi.

  Yüreğir İlçesi’ne bağlı Doğankent Beldesi’nde içinde hayvanat bahçesinin de bulunduğu, siyasetçilerin ve sanatçıların misafir edildiği çiftlikte 10 yıldır kahya olarak çalışan Taner Ünlü, geçen 2 Temmuz’da çiftliğe dönerken bıçaklanarak öldürüldü. Jandarma çiftlikte yaptığı soruşturmada Ünlü’yü ailevi nedenlerden dolayı kayınbiraderi olan çiftçibaşı İsmet Gür’ün, Ali Okay'a öldürttüğünü belirlendi. Yakalanıp adliyeye sevk edilen İsmet Gür ile Ali Okay, suçlarını itiraf ettikleri nöbetçi 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde tutuklandı.

  ‘YEĞENLERİMİ İNKAR ETTİ, DNA TESTİ İSTEDİ’

  Gür verdiği ifadesinde, “Kız kardeşim Taner ile evliydi. Aralarında sorun vardı. Çocuklarından ikisinin kendisinden olmadığını, DNA testi yaptıracağını söylüyordu. Ailevi huzurumuz kalmadı. Bir ara ben işten ayrıldım. Tekrar girdim. Devamlı tartışmamız nedeniyle Ali’ye korkutması için Taner’i dövmesini söyledim. Taner’i takip etmeye başlamış. Dikkat çekmemek için yanında bir kadınla birlikte aynı yolda araçlarıyla karşılaştıklarında aralarında tartışma çıkmış. Ali, Taner’e gücü yetmeyince bıçaklamış. Ali’den Tamer’i dövmesini istemiştim, öldürmesi konusunda talimat vermedim. Ali bu işi herhangibir para karşılığı yapmadı. ‘Öldür’ demedim” diye konuştu.

  ‘KORKUTMAK İSTEDİM’

  Ali Okay ise, kahya Taner Ünlü'yü nasıl öldürdüğünün ayrıntılarını şöyle anlattı:
  “İsmet ağabeyin çok iyiliğini gördüm. Aile düzenini bozduğu için Taner’i korkutmak için dövmemi istedi. Yanımda bir kadın olduğu halde çiftlik yolunda giderken arkamdan çiftliğe ait aracın geldiğini görünce yol verip durdum. Taner’in kullandığı araç beni geçince durup yanımıza geldi. ‘Burada ne yapıyorsunuz?’ dedi. Arabanın arıza yaptığını söyleyince tekerlere ayağıyla vurup ‘Bu araba arıza yapmamış’ diyerek üzerime yürüdü. Tartışırken ‘Yanındaki o.....ile bana hava mı atıyorsun?’ diyerek bana iki tokat vurdu. Kendisine engel olmaya çalıştım. Yine vurdu. Kendisinden kurtulamayacağımı anlayınca korkutmak için bıçağımla yan tarafına vurdum. Beni bırakmayınca, bıçakla vurmaya devam ettim. Daha sonra beni bırakıp aracına doğru gidince olay yerinden kaçtım. Öldürmek istememiştim.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı