« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dostluk ve Barış Rallisi Midyat'ta

Klasik Otomobil Ralli Organizasyonu tarafından düzenlenen “Dostluk ve Barış Rallisi” katılımcıları Mardin'in Midyat ilçesine ulaştı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ralliye katılan Türk takımının kaptanı Nadir Serin, yaptığı açıklamada, yarışmanın Avrupa ve Asya olmak üzere iki etaptan oluştuğunu rallinin, Almanya'nın güneyinden başlayarak Ürdün'de sona eren rotasında en uzun güzergahın, Avrupa kıtasında Türkiye olduğunu söyledi.

Midyat'ın ardından Nusaybin Sınır Kapısından Suriye'ye oradan da Ürdün'e ulaşmayı planladıklarını vurgulayan Serin, “Ancak, Suriye de yaşanan hükümet karşıtı protestoların devam etmesinden dolayı rotamızı çevirdik. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın girişimleri sonucu Mersin Taşucu Limanından feribot ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne oradan da İsrail'in Hayfa Limanına ve Mısır üzerinden Ürdün'e geçeceğiz” dedi.

Bir süre dinlenerek, Midyat'ın tarihi ve turistik yerlerini gezen ralliciler, daha sonra Mersin'e doğru yola çıktı.

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) tarafından 9 Mayıs Avrupa Günü Etkinlikleri çerçevesinde, bir sivil toplum girişimi olarak desteklenen 2011 Dostluk ve Barış Rallisi'ne 12 ülkeden 355 araçla 555 rallici katılıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz