« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dostluk maçına Rum engeli

KKTC 1. Futbol Ligi'nde 2006-2007 Futbol Sezonu Şampiyonu Çetinkaya ile İngiltere'nin 1. lig takımlarından Luton Town arasında yarın akşam Lefkoşa'da oynanması beklenen dostluk maçı, Rum Futbol Federasyonu'nun, İngiltere Futbol Federasyonu'na ve UEFA ile FIFA'ya şikayeti üzerine oynanamıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İngiltere Futbol Federasyonu'nun FIFA ve UEFA yetkilileriyle yaptıkları telefon görüşmesi sonunda, Çetinkaya'nın FIFA ve UEFA'ya üye olmaması, Rum Futbol Federasyonu'ndan da izin almaması nedeniyle maçın oynanması engellendi.
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Niyazi Okutan, düzenlediği basın toplantısında, “bir süreden beridir bu maçın oynanması için çaba harcadıklarını, ancak Rum tarafının her zaman olduğu gibi spora siyaset karıştırdığını” söyledi.
Okutan, maçın oynanacağı saatte tüm seyircileri, maç oynanacakmış gibi stada beklediklerini ve orada büyük bir protesto yapacaklarını açıkladı.
Okutan, sporu kesinlikle politikaya karıştırmamaya özen gösterdiklerini belirterek, “Dünyanın bizi anlayacağına inanıyoruz” dedi.
KKTC Başbakanlık Müsteşarı Öntaç Düzgün ise Rum Futbol Federasyonu'nun engellemeleri sonunda maçın oynanamayacağını ifade ederek, İngiliz takımının yetkilerinin, UEFA ve FIFA'dan görüş alıp böyle bir karara vardıklarını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz