Ege Haberleri

EGE

  Dostluk gecesi

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  20.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Palas tarafından düzenlenen Yunan Dostluk Gecesi’nde, Ege’nin iki yakası bir araya geldi. Yunanistan’dan gelen Grup Palati’nin birbirinden güzel iki yaka müziğiyle renklendirdiği gecede bol bol sirtaki oynandı.

  EGE Palas Oteli tarafından düzenlenen Yunan Dostluk Gecesi, Ege’nin iki yakasını bir araya getirdi. Konukları Yunan mitolojisi kahramanlarının karşıladığı ve Ege Palas Oteli Balo Salonu’nda düzenlenen yemeğe, Yunanistan Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili Elsa Papa Dimitriou, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Hara Skolarikou, İzmir Vali Yardımcısı Nevzat Ergün’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda Türk ve İzmir’de yaşayan Yunanlı katıldı.

  Yunan şarapları ikram edildi

  Yunanistan’dan gelen Dimitri Usta, Yardımcıları ile Necdet Usta ve yardımcılarının özenle hazırladıkları soğuk ve sıcak mezeler; caciki, fava, tirokafteri, patlıcan- kabak kızartma, fasolakia giandes, krema soslu kalamar, soslu ahtapot, sahanda kefalo tiri, deniz kroketi ile lavreki fileto ile sakızlı dondurmalı lokma, Türk rakıları, Yunan rakısı uzo, Yunan şarapları ve Sakız likörü mastika gecenin konuklarına ikram edildi. Gecede konuşan Ege Palas Genel Müdürü Sevda Zorlu, “Türk-Yunan dostluk gecesi teklifini büyük bir memnuniyetle kabul ettik. Bu bizi mutlu etti” diye konuştu.

  Köprü kurulmalı

  Yunanistan’dan gelen Grup Palati’nin birbirinden güzel iki yaka müziğiyle renklendirdiği gecede bol bol sirtaki oynandı. Ege Palas Genel Müdürü Sevda Zorlu, “Güvensizliğin ve korkunun arttığı globalleşen dünyada oldukça hızlı bir biçimde büyüyen Avrupa’ya Türkiye’nin dahil olması hedefi için Yunanistan ve Türkiye birlikte çalışarak, bu ortak kültürü yayarak barış ve umut yolunda çağdaş bir köprü kurmalıdırlar” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı