Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dost seslenişi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Ne oluyor, Beşiktaş'ta neler oluyor? Sürekli yazıyorum, taraftar kulübün gerçek patronudur. Taraftar moral güçtür, futbolcunun en yakın dostudur. İyi günde, kötü günde daima futbolcunun yanındadır. Beşiktaşlı taraftarı biz hep örnek gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Üzüntüyü, hayal kırıklığını anlıyoruz. Belli ölçülerdeki öfkeyi, tepkiyi anlıyoruz. Ancak dozu çok iyi ayarlamak, tansiyonu düşürmek gerekir.

Futbolcuyu sahada diri tutacak en büyük güç taraftar sevgisidir. Aman lütfen futbolcunuzdan bu sevgiyi esirgemeyin. Yarın kupa maçı var, daha sonra lig devam ediyor. Üç puanlı sistemde beş puan geriye düşmek fazla önemli değil. Futbolcuya bu inancı aşılayacak en önemli unsur taraftardır.

Futbolda iyi günler, kötü günler var. Futbolcu her koşulda profesyonelce düşünmek, profesyonelce davranmak zorunda; çıkar sahaya, gerçek performansını sergilemeye çalışır. Haberiniz olsun, bazılarınız bu performansı gösteremiyor. Hayat acımasız, hepimiz yaşadık bunları. Ayakta kalmak için mücadele etmek şart. Futbolcuyu başındaki teknik direktör, yönetim ilgilendirmez. ‘‘Alındık’’, ‘‘Kırıldık’’, ‘‘Çöktük’’ gibi mazeretler geçerli değildir. Pes eden kaybeder.

<ı>Sayın başkan...

Gelelim yönetime... Feldkamp'la anlaşma yapılmış. Hayırlı uğurlu olsun. Adamın kariyeri belli. Ancak teknik direktörle iş bitmiyor. Bu kadroya takviye şart. Eğer yapılmazsa Feldkamp'la beraber dünyanın en iyi 10 teknik direktörü getirilse herşey boşuna. Kaçıncı kez yazdığımı bilemiyorum, bir kez daha vurgulayacağım. Gelecek sezon en az dört kaliteli oyuncu transfer edilmeli. Zaten Feldkamp da takımı izleyince bunu yönetimden isteyecektir. Peki, yönetim bu transferleri gerçekleştirebilecek mi? Dolar bazında faizsiz para bulunabilecek mi? Detaylı araştırma yapılacak mı? Taraftarla barışmanın, taraftara gelecek sezon da ızdırap çektirmemenin tek yolu güçlü bir takım oluşturmak.

Sevgili Süleyman Ağabey, yazılarımdan dolayı bana kızdığınızı, çok kızdığınızı biliyorum. Geçen sezon da bunları yazmış ve yüzünüze karşı defalarca söylemiştim. Ne yazık ki transferler skandalla sonuçlandı. Bu kez de aynı hayal kırıklığına uğramak ve üzülmek istemiyoruz.

Sayın Başkan, ben Beşiktaş taraftarının hakkı olan mutluluğu yaşamasını ve sizin de son başkanlık döneminizde alkışlanarak Beşiktaş'a veda etmenizi istiyorum. İşte o nedenle de açık ve net konuşuyor, ‘‘Bunları yapamayacaksanız daha fazla yıpranmadan ve Beşiktaş'ı yıpratmadan bir an önce istifa edin’’ diyorum. Bu, sadece ve sadece bir dost seslenişidir. Lütfen bunu değişik yorumlamayın.
Bunları da Beğenebilirsiniz