Ege Haberleri

EGE

  Dost Market'e Balbay övgüsü

  Hürriyet Haber
  15 Ocak 2015 - 01:19Son Güncelleme : 14 Ocak 2015 - 12:53

  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Bornova Belediyesi'nce yaşama geçirilen ve ihtiyaç sahiplerinin yüzlerce ürün çeşidi arasından diledikleri gibi alışveriş yapma imkanına kavuştuğu Dost Market'in, insan onuruna yakışan güzel bir proje olduğunu söyledi.


  Bornova Belediyesi'nin ihtiyaç sahiplerine verilen kartlara düzenli aralıklarla bakiye yükleyerek, yüzlerce çeşit ürün arasından diledikleri gibi ücretsiz alışveriş yapma imkanı sağladığı Dost Market büyük beğeni topluyor. Dost Market'ten yararlanan vatandaşlar, kendilerine seçme özgürlügü tanınmasından duydukları memnuniyeti dile getirirken, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da uygulanan sistemin insan onuruna yakıştığını söyledi.
  İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel ile birlikte esnaf ziyareti yaparken, Bornova Belediyesi'nin bir süre önce hizmete açtığı Dost Market'e de uğrayıp bilgi alan Balbay, "Burada 100'den fazla ürün çeşidini gördük. Bir insanın kahvaltıdan öğle ve akşam yemeğine, genel temizlik gereksinimlerine kadar herşey var. Burada, ihtiyacı olan bir insan bunu rica minnetle, yardıma muhtacım duygusuyla değil de, 'Evet ben insanım ve şunlara ihtiyacım var. Ait olduğum kentin belediyesi de bana bunları sağlamış' diyeceği insan onuruna yakışır çok güzel bir girişim hayata geçirilmiş. Bornova Belediye Başkanımız Olgun Atila'yı tekrar kutluyorum" dedi.
  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da "Dost Market'i kusursuz hale getirmek için arkadaşlarımızla birlikte mesai harcıyoruz. Amacımız gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlara ulaşabilmek. Bornova'da paylaşmak güzeldir diyoruz ve ihtiyaç sahibi olan bütün yuttaşlarımıza da ayrım yapmadan ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı